Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 3rd and 4th December

RJM Sport Scottish Amateurs Cup

Third Round Replay

Blantyre Celtic v MS United

Fourth Round

Barca Milton 97 v Bervie Caledonian
Dyce ITC Hydraulics v Tarbolton at Dyce Academy – David Mitchell
Fossoway v Woodside
Giffnock North AAC v Old Aberdonians
Kilbirnie v Newburgh Thistle
Loganlea United v Glendale XI
Sandys v Ellon Amateurs
Semsa v Cammachmore
St Laurence v St Patricks at Laurencekirk – Derek Mitchell
Stoneywood East End v Drumchapel at New Advocates – I Wright
Strathmiglo United v Westdyce
Westdyke v Gryffe Thistle at Lawsondale – K Taylor

Zeus Sportswear North of Scotland Amateur Cup

Third Round

Alford v Rothie Rovers at Alford – G Catto
Blackburn v Insch at Blackburn – S Middleton
Burghmuir v Banchory Amateurs at Strathburn Park, Inverurie – R Nicolson
Echt v University at Echt – D Hall
Great Western United v Kintore at Kaimhill (Grass) – C Hudson
Halliburton v Granite City at Lawsondale – P Hughes
Tarves v West End at Tarves – G Duncan

North East Sport and All Memorability Association Trophy

Third Round

Newtonhill v Cowie Thistle at Newtonhill – G Cheyne

North East Sport and All Memorability Dickie Trophy

Third Round

BSFC v FC Polska at Hazlehead – Gary Thomson
Glentanar Reflex v JS XI at Hazlehead – R Henderson
Sheddocksley v St Marnans at Sheddocksley – J Fairley

Hans Fyfe Trophy

Semi-Final

Huntly Amateurs v Don Athletic at Huntly – E Coutts

Soccer World Premier Division

Kincorth v RGU at Kincorth Academy – M Smith
Sportsmans Club v Torry Amateurs at Clark Commercials Park – J Bell
Westhill v AC Mill Inn at Westdyke Community Centre – C McKay

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Stonehaven Athletic at Bucksburn Academy – B Misiak
Cove Thistle v Kaimhill United at Catto Park – N Quinn
Glendale v Nicolls Amateurs at Maryculter – W McLean
Turriff Thistle v Bon Accord City at Turriff – H Sleigh

Soccer World Division One (East)

Ellon Thistle v Rattrays XI at The Meadows, Ellon – S McKenzie

Soccer World Division Two (North)

Balmedie v Fintray Thistle at Potterton – D Taylor
Kemnay Youth v Northern United at Kemnay – R Melvin
Theologians v Monymusk at Hazlehead – A Barry

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v Torphins at Aboyne – A Lovie
Bridge of Don v Highland Hotel at Inverdee – A Leslie
Glendale Youth v Lads Club Amateurs at Inverdee – C Christie
Grammar FP’s v Auchnagatt Barons at Rubislaw – D Moir
Jesus House v University Strollers at Inverdee – R Watson

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Middlefield Wasps at Sheddocksley – D Galazga
Bon Accord Thistle v Colony Park at Hazlehead – G Nelson
McTeagle v Feughside at Hazlehead – K Fordyce
Ferryhill v University Colts at Inverdee – S Inverarity
Postal ALC v Faithlie United at Webster Park – M Harrow

Scottish Cup Fourth Round ties kick-off 2.00pm
All other games, including Scottish Cup Replay, kick-off 1.30pm

Sunday 4th December

Chattan Rovers Cup Final

Continental v Tolbooth at Newmachar – R Watson; R Nicolson, Derek Mitchell, David Mitchell

Kick-off 1.30pm