Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 22nd October

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Second Round

Aboyne v Tarves at Aboyne – M Harrow
AFC Murdos v Stonehaven Athletic at Sheddocksley – A Lovie
Alford v MS United at Alford – Derek Mitchell
Burghmuir v Glendale Youth at Strathburn Park, Inverurie – A Barry
Blackburn v Rattrays XI at Blackburn – S McKenzie
Bon Accord City v Westdyke at Woodside Complex – B Misiak
Bon Accord Thistle v Great Western United at Hazlehead – K Fordyce
Cammachmore v Formartine United at Newtonhill – C Hancox
Colony Park v Cove Thistle at Colony Park – D Taylor
Cowie Thistle v Westdyce at Stonehaven – K Taylor
Echt v JS XI at Echt – I Wright
Glendale v Kincorth at Maryculter – C McKay
Granite City v Turriff Thistle at Findon – D Hall
Halliburton v Faithlie United at Lawsondale – N Quinn
Highland Hotel v University at Inverdee – S Inverarity
Kaimhill United v Insch at Kaimhill (Grass) – R Watson
Kemnay Youth v Torphins at Kemnay – A MacLean
Lads Club Amateurs v RGU at Potterton – J Bell
Newburgh Thistle v Glentanar Reflex at Newburgh – M Milne
St Laurence v Ellon Amateurs at Laurencekirk – G Cheyne
Stoneywood East End v Feughside at Hazlehead – H Sleigh
Theologians v Kintore at Hazlehead – J Fairley
Torry Amateurs v Postal ALC at Hazlehead – Gary Thomson
Westhill v Tolbooth at Westdyke Community Centre – G Nelson
Woodside v Newtonhill at Inverdee – David Mitchell

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

First Round

Sportsmans Club v Nicolls Amateurs at Clark Commercials Park – M Smith

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Third Round

Glendale XI v Northern United at Inverdee – A Leslie

Soccer World Premier Division

Rothie Rovers v AC Mill Inn at Rothienorman – R Nicolson

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Old Aberdonians at Gourdon – E Taylor

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Ellon Thistle at Banchory – S Middleton

Soccer World Division Two (North)

BSFC v Don Athletic at Balgownie – I Diamond
FC Polska v Fintray Thistle at Inverdee – R Milne
Monymusk v Balmedie at Monymusk – L Henderson-Thynne

Soccer World Division Two (East)

Auchnagatt Barons v University Strollers at Auchnagatt – I Innes

Soccer World Division Three

Continental v University Colts at Webster Park – R Melvin
Middlefield Wasps v St Marnans at Inverdee – S Finney

Kick-offs 2.00pm