Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Results for 24th September

Fosters Scottish Amateur Cup

Second Round

Colony Park 3 – 4 Northern United

Aberdeen FC Trophy

Second Round

Auchnagatt Barons 0 – 2 Westdyke
Cammachmore 4 – 3 West End
McTeagle 0 – 6 Westdyce

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Second Round

Rattrays XI 1 – 4 Stonehaven Athletic

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

First Round

BSFC 3 – 1 Aboyne (AET)
Fintray Thistle 2 – 1 Kemnay Youth
Grammar FPs 0 – 3 Burghmuir

Second Round

Feughside 1 – 5 Newburgh Thistle

Premier Trophy

Quarter-Final

MS United w.o. – scr. RGU
Sportsmans Club 4 – 2 Ellon Amateurs

Semi-Final

AC Mill Inn 0 – 6 Woodside

Stephen Shield

Semi-Final

Turriff Thistle 5 – 3 Nicolls Amateurs
Cove Thistle 3 – 2 Granite City (AET)

White Cup

Semi-Final

Halliburton 5 – 1 Tarves (AET)
Stoneywood East End 4 – 2 Cowie Thistle (AET)

Barclay Cook

Quarter-Final

University Strollers 4 – 5 Sheddocksley

Semi-Final

Glentanar Reflex 2 – 3 Glendale Youth

Chattan Rovers Cup

Quarter-Final

Tolbooth 7 – 0 Bon Accord Thistle

Soccer World Premier Division

Kincorth 1 – 3 Newtonhill
Rothie Rovers 3 – 1 Echt
Torry Amateurs 2 – 1 University

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers 6 – 4 Kaimhill United
Dyce ITC Hydraulics 1 – 1 Bervie Caledonian
Old Aberdonians 2 – 1 Glendale
St Laurence 1 – 2 Bon Accord City

Soccer World Division One (East)

Ellon Thistle 2 – 0 Blackburn
Formartine United 0 – 5 Banchory Amateurs
Great Western United 1 – 3 Alford

Soccer World Division Two (North)

FC Polska 1 – 2 Don Athletic
Huntly Amateurs 2 – 0 Balmedie
Kintore 7 – 0 Monymusk
Theologians 3 – 3 Glendale XI

Soccer World Division Two (East)

Bridge of Don 1 – 1 JS XI
Highland Hotel 1 – 2 Jesus House
Lads Club Amateurs 5 – 2 Torphins

Soccer World Division Three

Middlefield Wasps 1 – 3 Ferryhill
Postal ALC 1 – 3 University Colts
St Marnans 5 – 0 AFC Murdos