Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 13th August

Aberdeen FC Trophy

Second Round

Sportsmans Club v Huntly Amateurs at Clark Commercials Park – M Smith

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Second Round

Stoneywood East End v Blackburn at New Advocates Park – S McKenzie

Premier Trophy

First Round

Echt v Kincorth at Echt – K Taylor
Ellon Amateurs v Torry Amateurs at The Meadows, Ellon – A MacLean
Newtonhill v MS United at Newtonhill – P Hughes
Rothie Rovers v Westhill at Rothienorman – E Coutts

Stephen Shield

First Round

Beacon Rangers v Granite City at Bucksburn Academy – G Cheyne
Cove Thistle v Stonehaven Athletic at Catto Park – C Hudson
Dyce ITC Hydraulics v West End at Pitmedden Road, Dyce – A Lovie
Glendale v Bon Accord City at Maryculter – Derek McKenzie
Turriff Thistle v St Laurence at Turriff – H Sleigh

White Cup

First Round

Alford v Cammachmore at Alford – J Bell
Cowie Thistle v Banchory Amateurs at Stonehaven – C Hancox
Formartine United v Rattrays XI at Oldmeldrum – Derek Taylor

Castle Rovers Cup

First Round

FC Polska v Glendale XI at Inverdee – I Wright
Monymusk v Kintore at Monymusk – Sean Carter
Northern United v Fintray Thistle at Inverdee – B Misiak

Barclay Cook Trophy

First Round

Bridge of Don v Glendale Youth at Hazlehead – A Barry
Jesus House v JS XI at Inverdee – G Nelson
Lads Club Amateurs v Torphins at Potterton – Greg Thomson
Westdyce v Grammar FP’s at Inverdee – A Leslie

Chattan Rovers Cup

First Round

Continental v St Marnans at Webster Park – D Hall
Ferryhill v Colony Park at Hazlehead – R Watson
Middlefield Wasps v Feughside at Hazlehead – C Christie

Second Round

McTeagle v Faithlie United at Sheddocksley – D Galazga

Soccer World Premier Division

AC Mill Inn v Westdyke at Stonehaven – Derek Mitchell

Soccer World Division One (North)

Kaimhill United v Bervie Caledonian at Kaimhill (Grass) – N Quinn

Soccer World Division One (East)

Halliburton v Insch at Lawsondale – David Mitchell
Tarves v Ellon Thistle at Tarves – S Inverarity

Soccer World Division Two (North)

BSFC v Balmedie at Hazlehead – D Peers
Burghmuir v Newburgh Thistle at Strathburn Park, Inverurie – C Wallace
Don Athletic v Theologians at Hazlehead – S Finney

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v Sheddocksley at Aboyne – G Catto
Highland Hotel v Glentanar Reflex at Inverdee – M Parrott

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Postal ALC at Sheddocksley – R Nicolson
Tollbooth v Bon Accord Thistle at Hazlehead – Gary Thomson

Kick-offs 2.00pm