Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 9th to 11th May

Monday 9th May

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v Echt at Stonehaven – G Cheyne
Rothie Rovers v MS United at Rothienorman – R Nicolson
Torry Select v Beacon Rangers at Tullos School – M Smith
Woodside v Sportsmans Club at St Machar – A Maclean

Soccer World Division One (East)

Newtonhill v Granite City at Newtonhill – W McLean
Blackburn v AC Mill Inn at Blackburn – S Middleton

Soccer World Division Two (North)

Burghmuir v Cammachmore at Strathburn Park, Inverurie – S Nicol
FC Polska v Torphins at Inverdee – D Galazga
Postal ALC v AFC Murdos at Hazlehead – S Carter
Newburgh Thistle v University Strollers at Newburgh – Greg Thomson
Sheddocksley v CBC Hilton at Hazlehead – C Christie

Soccer World Division Two (East)

Glendale Youth v Grammar FP’s at Inverdee – I Innes
Huntly Amateurs v Kintore at Huntly – K Taylor
Rattray’s XI v JS XI at Heathryfold – C Hudson
Westdyce v Feughside at Newmachar– D McKenzie

Soccer World Division Three

Highland Hotel v University Colts at Inverdee – I Towe
McTeagle v Kemnay Youth at Hazlehead – A Barry

Kick-offs 7.00pm

Tuesday 10th May

North East Sports and All Memorabilia Association Trophy Semi-Final

Westdyke v Ellon Amateurs at New Advocates Park – S Inverarity; G Nelson, A Barry

Kick-off 7.00pm

Wednesday 11th May

Soccer World Premier Division

Alford v Echt at Alford – N Quinn
Cove Thistle v University at Catto Park – Gary Thomson
MS United v Woodside at New Advocates Park – I Towe
Rothie Rovers v Torry Select at Rothienorman – H Sleigh

Soccer world Division One (North)

Don Athletic v Stoneywood Amateurs at Westfield Park – S Inverarity

Soccer World Division One (East)

Halliburton v Kaimhill United at Lawsondale – C McKay
Old Aberdonians v Newtonhill at Balgownie – I Wright

Soccer World Division Two (North)

Bon Accord City v AFC Murdos at Woodside Complex – S Carter
Lads Club Amateurs v Cammachmore at Potterton – A MacLean

Soccer World Division Two (East)

Kintore v Turriff Thistle at Kintore – A Lovie
Rattray’s XI v Theologians at Heathryfold – F Baird
Westdyce v JS XI at Newmachar– B Misiak

Soccer World Division Three

Balmedie v Glendale XI at Sheddocksley – R Henderson
University Colts v Aboyne at Balgownie

Kick-offs 7.00pm