Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 29th and 30th April

Friday 29th April

Zeus Sportswear North of Scotland Cup Final

Echt v Cove Thistle at North Lodge Park, Pitmedden – P Cummings; K Taylor, N Matheson, R Nicolson

Kick-off 7.00pm

Saturday 30th April

Soccer World Premier Division

Alford v Ellon Amateurs at Alford – H Sleigh
Cowie Thistle v Rothie Rovers at Stonehaven – K Taylor
Westdyke v University at Lawsondale – S Inverarity
Woodside v Sportsmans Club at St Machar – David Mitchell

Soccer World Division One (North)

Glentanar Reflex v Westhill at Hazlehead – K Fordyce
Insch v Glendale at Insch – C Christie
Kincorth v West End at Kincorth Academy – I Diamond
Nicolls Amateurs v Don Athletic at Denmore – R Nicolson
Stoneywood Amateurs v Great Western United at Webster Park – P Hughes
Tarves v Bervie Caledonian at Tarves – I Innes

Soccer World Division One (East)

Blackburn v AC Mill Inn at Blackburn – N Quinn
Formartine United v Banchory at Oldmeldrum – A Barry
Kaimhill United v Granite City at Kaimhill (Grass) – A MacLean
Northern United v Dyce ITC Hydraulics at Inverdee – M Teevan

Soccer World Division Two (North)

AFC Murdos v FC Polska at Hazlehead – P Farquhar
Bon Accord City v Fintray Thistle at Woodside Complex – S Middleton
Burghmuir v Sheddocksley at Strathburn Park, Inverurie – C Hudson
Cammachmore v University Strollers at Newtonhill – E Taylor
CBC Hilton v Newburgh Thistle at Inverdee – I Towe
St Laurence v Torphins at Laurencekirk – W McLean

Soccer World Division Two (East)

Ellon Thistle v Grammar FPs at The Meadows, Ellon – Derek Mitchell
JS XI v Feughside at Hazlehead – I Wright
Kintore v Continental at Kintore – G Catto
Middlefield Wasps v BSFC at Balmedie – G Cheyne
Rattray’s XI v Glendale Youth at Heathryfold – R Watson
Turriff Thistle v Theologians at Turriff – M Smith
Westdyce v Huntly Amateurs at Newmachar – G Nelson

Soccer World Division Three

Balmedie v Aboyne at Hazlehead – B Misiak
Bon Accord Thistle v Glendale XI at Inverdee – S Finney
Jesus House v Auchnagatt Barons at Inverdee – S Carter
McTeagle v Kemnay Youth at Sheddocksley – D Hall
Monymusk v Highland Hotel at Monymusk – A Lovie
University Colts v Colony Park at Balgownie – Gary Thomson

Kick-offs 2.00pm