Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 16th and 17th April

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Semi-Final

AC Mill Inn v Echt at New Advocates – S Nicol; S Inverarity, R Henderson, A MacLean

Soccer World Premier Division

Rothie Rovers v MS United at Rothienorman – E Coutts
Sportsmans Club v Westdyke at Clark Commercials Park – M Teevan
Torry Select v Cove Thistle at Hazlehead – M Smith
University v Cowie Thistle at Balgownie – C Wallace
Woodside v RGU at St Machar – N Quinn

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Stoneywood Amateurs at Gourdon – E Taylor
Don Athletic v Westhill at Inverdee – N Matheson
Great Western United v Glentanar Reflex at Kaimhill (Grass) – G Catto
Kincorth v West End at Inverdee – Gary Thomson
Tarves v Glendale at Tarves – I Innes

Soccer World Division One (East)

Bridge of Don v Granite City at Hazlehead – A Barry
Formartine United v Banchory Amateurs at Oldmeldrum – S McKenzie
Halliburton v Dee Amateurs at Lawsondale – H Sleigh
Newtonhill v Kaimhill United at Newtonhill – K Fordyce
Northern United v Dyce ITC Hydraulics at Inverdee – C Christie
Old Aberdonians v Blackburn at Balgownie –L Henderson-Thynne

Soccer World Division Two (North)

Burghmuir v CBC Hilton at Strathburn Park, Inverurie – S Carter
FC Polska v Sheddocksley at Sheddocksley – G Nelson
Newburgh Thistle v Bon Accord City at Newburgh – S Finney
Postal ALC v University Strollers at Sheddocksley – D Hall
Lads Club Amateurs v Cammachmore at Potterton – R Watson
St Laurence v AFC Murdos at Laurencekirk – W McLean

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Continental at Balgownie – S Middleton
Feughside v Glendale Youth at Feughside – I Wright
Grammar FP’s v Middlefield Wasps at Rubislaw – B Misiak
JS XI v Turriff Thistle at Hazlehead – J Fairley
Rattray’s XI v Ellon Thistle at Heathryfold – R Nicolson
Westdyce v Theologians at Inverdee – P Hughes

Soccer World Division Three

Aboyne v Monymusk at Aboyne – I Donaldson
Auchnagatt Barons v Colony Park at Auchnagatt – K Taylor
Balmedie v Glendale XI at Hazlehead – C Hudson
Bon Accord Thistle v University Colts at Sheddocksley – A Lovie
Jesus House v Kemnay Youth at Inverdee – D Galazga

Kick-offs 2.00pm

Sunday 17th April

North East Sports and All Memorabilia Dickie Trophy Semi-Final

Torphins v Kintore at The Meadows, Ellon – Derek Mitchell; D Hall, A Maclean

Kick-off 2.00pm