Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 2nd April

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Quarter-Final

Beacon Rangers v Burghmuir at Bucksburn Academy – D Hall
Cove Thistle v Rothie Rovers at Catto Park – K Taylor
Insch v Echt at Insch – A MacLean
Woodside v AC Mill Inn at St Machar – P Hughes

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v Torry Select at Stonehaven – F Baird
Ellon Amateurs v Sportsmans Club at The Meadows, Ellon – M Smith
University v MS United at Balgownie – S McKenzie
Westdyke v Alford at Lawsondale – David Mitchell

Soccer World Division One (North)

Nicolls Amateurs v Glendale at Denmore – I Donaldson
Stonehaven Athletic v Don Athletic at Stonehaven – W McLean
Stoneywood Amateurs v Kincorth at Webster Park – J Fairley
Tarves v Glentanar Reflex at Tarves – S Inverarity
West End v Bervie Caledonian at Rubislaw – N Matheson
Westhill v Great Western United at Westdyke Centre – H Sleigh

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Old Aberdonians at Banchory – Gary Thomson
Blackburn v Newtonhill at Blackburn – I Innes
Bridge of Don v Halliburton at Hazlehead – N Quinn
Dyce ITC Hydraulics v Northern United at Pitmedden Road, Dyce – P Farquhar
Granite City v Formartine United at Findon – A Lovie
Kaimhill United v Dee Amateurs at Kaimhill (Grass) – R Henderson

Soccer World Division Two (North)

Cammachmore v Fintray Thistle at Newtonhill – E Taylor
CBC Hilton v St Laurence at Inverdee – S Middleton
FC Polska v Lads Club Amateurs at Inverdee – S Finney
Postal ALC v Torphins at Sheddocksley – K Fordyce
Sheddocksley v Newburgh Thistle at Sheddocksley – B Misiak
University Strollers v Bon Accord City at Balgownie – L Henderson-Thynne

Soccer World Division Two (East)

Feughside v Westdyce at Feughside – Derek Mitchell
Glendale Youth v BSFC at Hazlehead – R Watson
Kintore v Ellon Thistle at Kintore – G Cheyne
Middlefield Wasps v Continental at Balmedie – S Carter
Theologians v Grammar FP’s at Hazlehead – B Anderson
Turriff Thistle v Rattray’s XI at Turriff – G Catto

Soccer World Division Three

Balmedie v Auchnagatt Barons at Inverdee – M Teevan
Colony Park v Aboyne at Colony Park – M Parrott
Ferryhill v McTeagle at Sheddocksley – D Galazga
Highland Hotel v Monymusk at Inverdee – C Hudson
Jesus House v Bon Accord Thistle at Inverdee – A Barry
Kemnay Youth v University Colts at Kemnay – G Nelson

Kick-offs 2.00pm