Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 19th and 24th March

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Fourth Round

Cove Thistle v Tarves at Catto Park – S Inverarity
Kincorth v Insch at Kincorth Academy – G Catto

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Quarter-Final

Balmedie v Kintore at Inverdee – K Taylor

Premier Trophy

Semi-Final

Woodside v Westdyke at Inverdee – I Wright

Soccer World Premier Division

Alford v Beacon Rangers at Alford – E Coutts
Ellon Amateurs v Cowie Thistle at The Meadows, Ellon – A MacLean
MS United v University at New Advocates Park – Derek Mitchell
Sportsmans Club v Rothie Rovers at Clark Commercials Park – C Christie
Torry Select v Echt at Tullos School – G Cheyne

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Don Athletic v at Gourdon – E Taylor
Glentanar Reflex v Nicolls Amateurs at Hazlehead – P Farquhar
Great Western United v Stonehaven Athletic at Kaimhill (Grass) – R Nicolson
Stoneywood Amateurs v Glendale at Webster Park – N Quinn
Westhill v West End at Westdyke Community Centre – M Smith

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Old Aberdonians at Stonehaven – W McLean
Banchory Amateurs v Kaimhill United at Banchory – I Donaldson
Dee Amateurs v Blackburn at Nicol Park – I Diamond
Formartine United v Northern United at Oldmeldrum – Greg Thomson
Granite City v Dyce ITC Hydraulics at Hazlehead – I Towe
Newtonhill v Bridge of Don at Newtonhill – G Nelson

Soccer World Division Two (North)

Bon Accord City v Cammachmore at Woodside Complex – A Barry
FC Polska v Burghmuir at Inverdee – L Henderson-Thynne
Fintray Thistle v Newburgh Thistle at Strathburn Park, Inverurie – M Teevan
Lads Club Amateurs v Sheddocksley at Potterton – M Parrott
Postal ALC v St Laurence at Hazlehead – F Baird
Torphins v AFC Murdos at Kincardine O’Neil – C Hancox
University Strollers v CBC Hilton at Balgownie – D Galazga

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Turriff Thistle at Balgownie – C Hudson
Feughside v Rattray’s XI at Feughside – David Mitchell
Huntly Amateurs v Grammar FP’s at Huntly – H Sleigh
JS XI v Ellon Thistle at Groats Road – S Carter
Theologians v Glendale Youth at Hazlehead – S Nicol
Westdyce v Continental at Inverdee – R Watson

Soccer World Division Three

Bon Accord Thistle v Aboyne at Inverdee – D Hall
Ferryhill v Auchnagatt Barons at Sheddocksley – P Hughes
Kemnay Youth v Colony Park at Kemnay – A Lovie
Monymusk v Glendale XI at Monymusk – K Fordyce
University Colts v Highland Hotel at Balgownie – I innes

Kick-offs 2.00pm

Thursday 24th March

Soccer World Division Two (East)

Kintore v Feughside at Alford – C Christie