Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 12th and 17th March

Saturday 12th March

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Fourth Round

Burghmuir v Westdyke at Lawsondale – P Hughes
Cove Thistle v Tarves at Inverdee – S Inverarity
Echt v Glendale at Echt – S Middleton
Kincorth v Insch at Kincorth Academy – G Catto
Rothie Rovers v Kintore at Rothienorman – David Mitchell
Woodside v Stoneywood Amateurs at St Machar – G Cheyne

Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Rattray’s XI v Ellon Amateurs at The Meadows, Ellon – R Henderson

Soccer World Premier Division

Alford v MS United at Alford – H Sleigh
Cowie Thistle v Beacon Rangers at Stonehaven – E Taylor
Torry Select v Sportsmans Club at Tullos School – R Nicolson
University v RGU at Balgownie – A MacLean

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Westhill at Gourdon – W McLean
Don Athletic v Nicolls Amateurs at Hazlehead – Gary Thomson
Great Western United v Stonehaven Athletic at Kaimhill (Grass) – A Lovie
West End v Glentanar Reflex at Inverdee – C Wallace

Soccer World Division One (East)

Dee Amateurs v Banchory Amateurs at Nicol Park – I Wright
Dyce ITC Hydraulics v Kaimhill United at Pitmedden Road, Dyce – F Baird
Halliburton v Granite City at Lawsondale – C Christie
Newtonhill v Bridge of Don at Newtonhill – I Donaldson
Northern United v Old Aberdonians at Inverdee – D Hall

Soccer World Division Two (North)

AFC Murdos v Newburgh Thistle at Sheddocksley – D Galazga
Postal ALC v CBC Hilton at Hazlehead – J Fairley
Sheddocksley v Cammachmore at Sheddocksley – B Misiak
St Laurence v Bon Accord City at Laurencekirk – N Quinn
Torphins v Fintray Thistle at Kincardine O’Neil – A Barry
University Strollers v Lads Club Amateurs at Balgownie – S McKenzie

Soccer World Division Two (East)

Continental v Grammar FP’s at Webster Park – C Hudson
Feughside v BSFC at Feughside – Derek Mitchell
Huntly Amateurs v Ellon Thistle at Huntly – E Coutts
Glendale Youth v JS XI at Hazlehead – C McKay
Theologians v Middlefield Wasps at Hazlehead – S Finney
Westdyce v Turriff Thistle at Inverdee – I Innes

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons v Bon Accord Thistle at Auchnagatt – Greg Thomson
Balmedie v Ferryhill at Inverdee – C Hancox
Colony Park v Glendale XI at Colony Park – B Anderson
Kemnay Youth v Jesus House at Kemnay – M Teevan
McTeagle v University Colts at Sheddocksley – K Fordyce
Monymusk v Aboyne at Monymusk – M Smith

Kick-offs 2.00pm

Thursday 17th March

Soccer World Division Two (East)

Kintore v Glendale Youth at Alford – R Nicolson

Kick-off 8.00pm