Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 27th and 28th February

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Quarter-Final

Glendale v Sportsmans Club at Inverdee – David Mitchell

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Quarter-Final

Rattray’s XI v JS XI at Groats Road – C Wallace

Third Round

Kintore v Burghmuir at Kintore – I Innes

Stephen Shield

Semi-Final

Nicolls Amateurs v Bervie Caledonian at Denmore – N Quinn; S Middleton, B Rohloff

Castle Rovers Cup

Semi-Final

Cammachmore v Newburgh Thistle at Newtonhill – I Wright; Derek Mitchell, D Galazga

Soccer World Premier Division

Beacon Rangers v Ellon Amateurs at Bankhead Centre – F Baird
Cove Thistle v Westdyke at Catto Park – C Hudson
Cowie Thistle v Alford at Stonehaven – E Taylor
Echt v MS United at Echt – I Donaldson
Rothie Rovers v University at Rothienorman – E Coutts
Torry Select v RGU at Tullos School – M Smith

Soccer World Division One (North)

Don Athletic v Great Western United at Westfield Park – K Fordyce
Glentanar Reflex v Stonehaven Athletic at Hazlehead – R Watson
Insch v Tarves at Insch – H Sleigh
Kincorth v Westhill at Kincorth Academy – R Nicolson

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Banchory Amateurs at Stonehaven – W McLean
Dee Amateurs v Granite City at Nicol Park – G Nelson
Halliburton v Dyce ITC Hydraulics at Lawsondale – C McKay
Kaimhill United v Newtonhill at Kaimhill (Grass) – M Teevan
Northern United v Blackburn at Inverdee – G Catto
Old Aberdonians v Formartine United at Balgownie – A Lovie

Soccer World Division Two (North)

Bon Accord City v University Strollers at Woodside Complex – M Harrow
FC Polska v AFC Murdos at Inverdee – S Nicol
Fintray Thistle v CBC Hilton at Strathburn Park, Inverurie – G Cheyne
Lads Club Amateurs v Postal ALC at Potterton – N Matheson
Sheddocksley v Torphins at Sheddocksley – K Taylor

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Huntly Amateurs at Balgownie – S Carter
Ellon Thistle v Turriff Thistle at The Meadows, Ellon – M Milne
Glendale Youth v Theologians at Hazlehead – A Barry
Middlefield Wasps v Feughside at Beach Park, Balmedie – C Christie
Westdyce v Grammar FPs at Inverdee – J Fairley

Soccer World Division Three

Colony Park v Jesus House at Colony Park – P Farquhar
Glendale XI v Bon Accord Thistle at Hazlehead – S Finney
Highland Hotel v Auchnagatt Barons at Inverdee – B Misiak
Kemnay Youth v Ferryhill at Kemnay – I Towe
McTeagle v Balmedie at Sheddocksley – D Hall
University Colts v Monymusk at Balgownie – S McKenzie

Kick-offs 2.00pm

Sunday 28th February

Inter Association Trophy Final

Aberdeenshire AFA v Ayrshire AFA at Lesser Hampden – D Somers

Kick-off 2.00pm