Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 12th December

Scottish Amateur Cup

Fourth Round

Bervie Caledonian v Blackridge Vale of Craig at Gourdon – R Taylor
Kintore v Shotts Victoria at Kintore – G Bowman

Fourth Round Replays

Baillieston Thistle v Cammachmore
Bearsden v Dee Amateurs
Semsa v Newtonhill

Aberdeen FC Trophy

Third Round

Postal ALC v Glendale at Hazlehead – C Hudson

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Third Round

Westdyke v Torry Select at Lawsondale – I Donaldson

Quarter-Final

Ellon Amateurs v Cowie Thistle at The Meadows, Ellon – G Bruce

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Third Round

Bon Accord City v AFC Murdos at Woodside Complex – I Wright
Glendale Youth v Torphins at Hazlehead – J Fairley
St Laurence v Rattray’s XI at Laurencekirk – C Hancox

Edmond Trophy

Quarter-Final

Alford v Auchnagatt Barons at Alford – R Nicolson

Semi-Final

Northern United v West End at Inverdee – K Taylor

Bowie Cup

Semi-Final

Cove Thistle v Granite City at Catto Park – N Quinn

Premier Trophy

Quarter-Final

Woodside v Sportsmans Club at St Machar – David Mitchell

Chattan Rovers Cup

Semi-Final

Highland Hotel v Monymusk at Inverdee – S Nicol

Soccer World Premier Division

Beacon Rangers v MS United at Bucksburn Complex – P Hughes
Rothie Rovers v RGU at Rothienorman – E Coutts
University v Echt at Balgownie – P McKenzie

Soccer World Division One (North)

Glentanar Reflex v Westhill at Hazlehead – F Baird
Great Western United v Nicolls Amateurs at Kaimhill (Grass) – S Inverarity
Insch v Tarves at Insch – H Sleigh
Kincorth v Don Athletic at Kincorth Academy – M Harrow
Stonehaven Athletic v Stoneywood Amateurs at Stonehaven – W McLean

Soccer World Division One (East)

Blackburn v AC Mill Inn at Blackburn – I Towe
Bridge of Don v Kaimhill United at Westfield Park – M Teevan
Dyce ITC Hydraulics v Banchory Amateurs at Pitmedden Road, Dyce – A Barry
Old Aberdonians v Halliburton at Balgownie – Gary Thomson

Soccer World Division Two (North)

CBC Hilton v Lads Club Amateurs at Sheddocksley – S Finney
Fintray Thistle v Sheddocksley at Strathburn Park, Inverurie – Derek Mitchell
Newburgh Thistle v Lads Club Amateurs at Newburgh – D Galazka
University Strollers v Burghmuir at Balgownie – I Innes

Soccer World Division Two (East)

Continental v Theologians at Webster Park – Derek McKenzie
Feughside v BSFC at Feughside – K Fordyce
Huntly Amateurs v Westdyce at Huntly – C Christie
JS XI v Middlefield Wasps at Groats Road –M Smith
Turriff Thistle v Grammar FP’s at Turriff – S McKenzie

Soccer World Division Three

Bon Accord Thistle v Colony Park at Inverdee – G Cheyne
Ferryhill v Balmedie at Sheddocksley – C McKay
Jesus House v University Colts at Inverdee – S Middleton
Kemnay Youth v Aboyne at Kemnay – B D’Arcy

Kick-offs 1.30pm