Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 19th December

Scottish Amateur Cup

Fourth Round Replay

Blackridge Vale of Craig v Bervie Caledonian

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Third Round

BSFC v Tarves at Balgownie – J Fairley
Don Athletic v Kintore at Hazlehead – G Catto

Aberdeen FC Trophy

Third Round

Nicolls Amateurs v AC Mill Inn at Denmore Park – S McKenzie

Fourth Round

Sportsmans Club v Rothie Rovers at Clark Commercials Park – K Taylor

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Quarter-Final

Ellon Amateurs v Cowie Thistle at The Meadows, Ellon – S Inverarity

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Third Round

Bon Accord City v AFC Murdos at Woodside Complex – K Fordyce

Edmond Trophy

Semi-Final

Northern United v West End at Aulton – Gary Thomson

Premier Trophy

Quarter-Final

Westdyke v Torry Select at Lawsondale – I Dondaldson

Soccer World Premier Division

Alford v Cove Thistle at Alford – R Nicolson
RGU v Woodside at Kaimhill – M Smith

Soccer World Division One (North)

Glendale v Kincorth at Maryculter – D Mitchell
Great Western United v Stoneywood Amateurs at Kaimhill (Grass) – Derek Mitchell
Insch v Westhill at Insch – E Coutts
Stonehaven Athletic v Glentanar Reflex at Stonehaven – A Barry

Soccer World Division One (East)

Dee Amateurs v Banchory Amateurs at Nicol Park –K Taylor
Granite City v Blackburn at Aulton – S Middleton
Formartine United v Bridge of Don at Oldmeldrum – I Innes

Soccer World Division Two (North)

University Strollers v Cammachmore at Balgownie – C McKay
FC Polska v Newburgh Thistle at Aulton – Greg Thomson
Fintray Thistle v Burghmuir at Strathburn Park, Inverurie – M Parrott
St Laurence v Torphins at Laurencekirk – W McLean

Soccer World Division Two (East)

Continental v Westdyce at Webster Park at Balgownie – M Teevan
Feughside v Huntly Amateurs at Feughside – F Baird
Grammar FP’s v JS XI at Rubislaw – D Galazga
Theologians v Ellon Thistle at Hazlehead – P Hughes
Turriff Thistle v Middlefield Wasps at Turriff – H Sleigh

Soccer World Division Three

Aboyne v Bon Accord Thistle at Aboyne – C Christie
Colony Park v Highland Hotel at Colony Park, Inverurie – M Harrow
Jesus House v Glendale XI at Aulton – B Misiak
McTeagle v Ferryhill at Hazlehead – B Rohloff
University Colts v Kemnay Youth at Balgownie – S Finney

Kick-offs 1.30pm