Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 17th October

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Second Round

AFC Murdos v Sheddocksley at Sheddocksley – Alan Barry
Balmedie v University at Sheddocksley – Bart Misiak
Bervie Caledonian v Torry Select at Gourdon – Martin Smith
BSFC v Dyce ITC Hydraulics at Balgownie – Graham Nelson
Cammachmore v AC Mill Inn at Newtonhill – Cameron Wallace
CBC Hilton v Auchnagatt at Inverdee – Ian Towe
Colony Park v Ellon Thistle at Colony Park – Greg Thomson
Cove Thistle v Blackburn at Catto Park – Douglas Hall
Dee Amateurs v Kincorth at Nicol Park – Paul Hughes
Echt v Fintray Thistle at Echt – Gary Thomson
Formartine United v Tarves at Oldmeldrum – Rod Nicolson
Glendale XI v Ellon Amateurs at Inverdee – Graeme Catto
Glendale Youth v Newtonhill at Sheddockksley – Steven Middleton
Great Northern Athletic v Burghmuir at Hazlehead – Ian Donaldson
Great Western United v RGU at Kaimhill (Grass) – Frank Baird
Highland Hotel v McTeagle at Inverdee – Shawn Finney
Kemnay Youth v Beacon Rangers at Kemnay – Ian Innes
Kintore v Bon Accord Thistle at Kintore – Martin Parrott
Lads Club Amateurs v JS XI at Hazlehead – Ryan Watson
Middlefield Wasps v Don Athletic at Beach Park, Balmedie – Paul Farquhar
Monymusk v Westdyce at Monymusk – Chris Auton
MS United v Rattray’s XI at Heathryfold – Derek Mitchell
Postal ALC v Insch at Sheddocksley – Derek McKenzie
Rothie Rovers v Granite City at Rothienorman – Nick Quinn
Sportsmans Club v Bon Accord City at Clark Commercials Park – Ian Wright
Stonehaven Athletic v Glendale at Stonehaven – Gary Cheyne
Stoneywood Amateurs v Nicolls Amateurs at Webster Park – Chris Hudson
Torphins v Alford at Kincardine O’Neil – David Mitchell
Turriff Thistle v Westdyke at Turriff – Stuart Inverarity
Westhill v West End at Westdyke Centre – Colin Hancox
Woodside v Cowie Thistle at St Machar – Kenny Taylor

Castle Rovers Cup

Quarter-Final

St Laurence v FC Polska at Laurencekirk – E Taylor

Soccer World Division One (East)

Halliburton v Bridge of Don at Lawsondale – I Diamond
Northern United v Kaimhill United at Inverdee – G Bruce
Old Aberdonians v Banchory Amateurs at Balgownie – S Hart

Soccer World Division Two (North)

University Strollers v Newburgh Thistle at Balgownie – K Milne

Soccer World Division Two (East)

Grammar FP’s v Feughside at Rubislaw – B D’Arcy
Huntly Amateurs v Theologians at Huntly – J Fairley

Soccer World Division Three

Aboyne v University Colts at Aboyne – B Anderson

Kick-offs 2.00pm