Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Latest Cup Draws

Aberdeen FC Trophy

Second Round

AC Mill Inn v Aboyne or Auchnagatt Barons
Alford or Westdyke v St Laurence
Balmedie v Echt
Beacon Rangers v Feughside
Blackburn v Woodside
Bon Accord City v Torry Select
Colony Park v Old Aberdonians
Dyce ITC Hydraulics v Nicolls Amateurs
Ellon Thistle or Kintore v Formartine United
Ferryhill v Bon Accord Thistle
Fintray Thistle v Stoneywood Amateurs
Glendale v Kincorth
Glendale XI v Turriff Thistle
Grammar FPs v FC Polska
Granite City v Dee Amateurs
Highland Hotel v Burghmuir
Huntly Amateurs v Tarves
Insch v Halliburton
Jesus House v AFC Murdos
Lads Club Amateurs v Ellon Amateurs
Middlefield Wasps v Newburgh Thistle or Cowie Thistle
Monymusk v McTeagle
MS United v Don Athletic
Newtonhill v Bridge of Don
Postal ALC v Torphins
Rattray’s XI v Glentanar Relflex
Rothie Rovers v Great Northern Athletic
Sheddocksley v Cove Thistle
Sportsmans Club or Bervie Caledonian v Continental
Stonehaven Athletic or Kemnay Youth v Banchory Amateurs
Theologians v Cammachmore
Westhill v Westdyce

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Second Round

Beacon Rangers v Woodside
Blackburn v Glendale
Cowie Thistle v Tarves
Dyce ITC Hydraulics v Don Athletic
Echt v West End
Great Western United v Glentanar Reflex
Kaimhill United v Stonehaven Athletic
Kincorth v Formartine United
Newtonhill v MS United
Nicolls Amateurs v Bankhead
Northern United v Great Northern Athletic
Rothie Rovers v AC Mill Inn
Sportsmans Club v Insch
Stoneywood Amateurs v Ellon Amateurs
Torry Select or Bridge of Don v Halliburton or Dee Amateurs
Westdyke v Bervie Caledonian

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Second Round

AFC Murdos v Ferryhill
Auchnagatt Barons v Glendale Youth
Balmedie v McTeagle
Bon Accord City v Middlefield Wasps
Bon Accord Thistle v Sheddocksley
Burghmuir v Continental
Cammachmore v Kintore
Ellon Thistle v CBC Hilton
Grammar FPs or Turriff Thistle v Postal ALC
Jesus House v Torphins
JS XI v Glendale XI or BSFC
Kemnay Youth v Newburgh Thistle
Monymusk v St Laurence
Rattray’s XI v FC Polska or Aboyne
Theologians v Feughside
Westdyce v Huntly Amateurs

Edmond Trophy

First Round

Glendale Youth v Alford or Westdyke
Great Western United v CBC Hilton
JS XI v Aboyne or Auchnagatt Barons
Newburgh Thistle or Cowie Thistle v Kaimhill United
Northern United v Stonehaven Athletic or Kemnay Youth
West End v BSFC

Bowie Cup

First Round

Banchory Amateurs v Westhill
Cove Thistle v Alford
Granite City v Torry Select or Bridge of Don
Old Aberdonians v Halliburton or Dee Amateurs

Hans Fyfe Trophy

First Round

FC Polska or Aboyne v Fintray Thistle
Glendale XI or BSFC v Highland Hotel
Lads Club Amateurs v Colony Park

Premier Trophy

Quarter-Final

Beacon Rangers v Echt
Cove Thistle or Cowie Thistle v RGU or MS United
Westdyke v University or Torry Select
Woodside or Alford v Sportsmans Club

Stephen Shield

Quarter-Final

Don Athletic v Kincorth
Glendale v Westhill
Glentanar Reflex or Insch v Great Western United or Bervie Caledonian
Nicolls Amateurs v West End

White Cup

Quarter-Final

AC Mill Inn v Granite City
Blackburn v Dee Amateurs or Banchory Amateurs
Dyce ITC Hydraulics or Newtonhill v Old Aberdonians
Kaimhill United or Halliburton v Bridge of Don

Castle Rovers Cup

Quarter-Final

Newburgh Thistle v Burghmuir
Sheddocksley or Lads Club Amateurs v Bon Accord City or University Strollers
St Laurence v CBC Hilton or FC Polska
Torphins or Postal ALC v Cammachmore

Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Ferryhill v Westdyce
Glendale Youth v Theologians
Kintore v Grammar FPs
Rattray’s XI v Turriff Thistle

Chattan Rovers Cup

Quarter-Final

Highland Hotel v University Colts or Colony Park
Jesus House v Bon Accord Thistle
Kemnay Youth v Balmedie or Aboyne
Monymusk v Ferryhill