Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 29th August

Aberdeen FC Trophy

First Round

Aboyne v Auchnagatt Barons at Aboyne – F Baird
Stonehaven Athletic v Kemnay Youth at Stonehaven – C Hancox

Second Round

Colony Park v Old Aberdonians at Colony Park – P Farquhar
Granite City v Dee Amateurs at Potterton – G Duncan
Huntly Amateurs v Tarves at Huntly – D Hall
Insch v Halliburton at Insch – R Henderson
Jesus House v AFC Murdos at Inverdee – R Nicolson
Middlefield Wasps v Cowie Thistle at Beach Park, Balmedie – S McKenzie
Postal ALC v Torphins at Inverdee – D McKenzie
Rothie Rovers v Great Northern Athletic at Rothienorman – H Sleigh
Theologians v Cammachmore at Hazlehead – R Watson

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

First Round

Torry Select v Bridge of Don at Tullos School – David Mitchell

Second Round

Stoneywood Amateurs v Ellon Amateurs at Webster Park – C Hudson

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

First Round

Grammar FPs v Turriff Thistle at Sheddocksley – K Fordyce

Second Round

Balmedie v McTeagle at Inverdee – C McKay

Edmond Trophy

First Round

Glendale Youth v Alford at Inverdee – J Fairley
Great Western United v CBC Hilton at Kaimhill (Grass) – N Quinn
Newburgh Thistle v Kaimhill United at Newburgh – M Milne

Stephen Shield

Quarter-Final

Don Athletic v Kincorth at Westfield Park – I Wright
Glendale v Westhill at Maryculter – I Donaldson

Castle Rovers Cup

First Round

Sheddocksley v Lads Club Amateurs at Sheddocksley – K Taylor

Soccer World Premier Division

MS United v Westdyke at New Advocates Park – I Innes
Sportsmans Club v Echt at Clark Commercials Park – M Teevan
Woodside v Beacon Rangers at Findon – M Smith

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v West End at Gourdon – W McLean
Nicolls Amateurs v Glentanar Reflex at Denmore – C Christie

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Dyce ITC Hydraulics at Banchory – P Hughes
Newtonhill v AC Mill Inn at Newtonhill – Gary Thomson

Soccer World Division Two (North)

FC Polska v Fintray Thistle at Inverdee – S Middleton
St Laurence v Burghmuir at Laurencekirk – Derek Mitchell

Soccer World Division Two (East)

Ellon Thistle v Westdyce at The Meadows, Ellon – S Finney
Feughside v JS XI at Feughside – A Barry
Kintore v Rattray’s XI at Kintore – C Auton

Soccer World Division Three

Ferryhill v Bon Accord Thistle at Sheddocksley – B D’Arcy
Glendale XI v Monymusk at Inverdee – S Hart

Kick-offs 2.00pm