Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 22nd August

Aberdeen FC Trophy

First Round

Alford v Westdyke at Alford – M Parrott
Ellon Thistle v Kintore at The Meadows, Ellon – S Inverarity
Newburgh Thistle v Cowie Thistle at Newburgh – S McKenzie
Sportsmans Club v Bervie Caledonian at Clark Commercials Park – A Barry

Second Round

Beacon Rangers v Feughside at Bucksburn Academy – S Middleton
Fintray Thistle v Stoneywood Amateurs at Strathburn Park, Inverurie – R Nicolson
Ferryhill v Bon Accord Thistle at Hazlehead – K Fordyce

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

First Round

Halliburton v Dee Amateurs at Lawsondale – N Quinn

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

First Round

FC Polska v Aboyne at Inverdee – D Hall
Glendale XI v BSFC at Inverdee – D McLennan

White Cup

First Round

Dyce ITC Hydraulics v Newtonhill at Pitmedden Road, Dyce – M Smith

Soccer World Premier Division

Echt v Ellon Amateurs at Echt – A Lovie
Cove Thistle v MS United at Catto Park – G Cheyne
Woodside v Rothie Rovers at Findon – David Mitchell

Soccer World Division One (North)

Don Athletic v Kincorth at Westfield Park – K Taylor
Glentanar Reflex v Great Western United at Hazlehead – C McKay
Insch v West End at Insch – H Sleigh
Tarves v Nicolls Amateurs at Tarves – R Henderson
Westhill v Glendale at Westdyke Community Centre – Derek Mitchell

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Great Northern Athletic at Stonehaven – E Taylor
Blackburn v Banchory Amateurs at Blackburn – Gary Thomson
Formartine United v Old Aberdonians at Oldmeldrum – Greg Thomson
Granite City v Bridge of Don at Potterton – I Wright
Kaimhill United v Northern United at Kaimhill (Grass) – I Donaldson

Soccer World Division Two (North)

Bon Accord City v CBC Hilton at Woodside Complex – C Christie
Cammachmore v AFC Murdos at Newtonhill – C Hancox
Postal ALC v Sheddocksley at Sheddocksley – F Baird
St Laurence v Lads Club Amateurs at Laurencekirk – W McLean

Soccer World Division Two (East)

Grammar FPs v Theologians at Sheddocksley – S Finney
Huntly Amateurs v Glendale Youth at Huntly – E Coutts
Middlefield Wasps v JS XI at Beach Park, Balmedie – C Wallace
Rattray’s XI v Westdyce at Heathryfold – C Hudson
Turriff Thistle v Continental at Turriff – P Hughes

Soccer World Division Three

Balmedie v Kemnay Youth at Inverdee – B D’Arcy
Colony Park v McTeagle at Colony Park – I Towe
Jesus House v Highland Hotel at Inverdee – P Farquhar
Monymusk v Auchnagatt Barons at Monymusk – G Catto

Kick-offs 2.00pm