Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 15th and 16th August

Aberdeen FC Trophy

First Round

Alford v Westdyke at Alford – N Quinn
Glendale XI v CBC Hilton at Inverdee – A Barry
Kaimhill United v Rattray’s XI at Kaimhill (Grass) – I Wright
Turriff Thistle v Glendale Youth at Turriff – E Coutts

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

First Round

Granite City v Blackburn at Hazlehead – S Inverarity

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

First Round

Bon Accord Thistle v Colony Park at Inverdee – M Smith
Cammachmore v Highland Hotel at Newtonhill – Gary Thomson

Premier Trophy

First Round

Ellon Amateurs v Sportsmans Club at The Meadows, Ellon – K Taylor
Rothie Rovers v Beacon Rangers at Rothienorman – H Sleigh

Stephen Shield

First Round

Westhill v Stonehaven Athletic at Westdyke Community Centre – Derek Mitchell

White Cup

First Round

AC Mill Inn v Northern United at Stonehaven – W McLean
Old Aberdonians v Great Northern Athletic at Inverdee – I Towe

Castle Rovers Cup

First Round

Fintray Thistle v St Laurence at Strathburn Park, Inverurie – K Fordyce
Sheddocksley v Lads Club Amateurs at Sheddocksley – C Christie

Barclay Cook Cup

First Round

BSFC v Kintore at Hazlehead – J Fairley
JS XI v Westdyce at Hazlehead – R Watson

Chattan Rovers Cup

First Round

Auchnagatt Barons v Kemnay Youth at Auchnagatt – Greg Thomson
Balmedie v Aboyne at Sheddocksley – D Hall

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v MS United at Stonehaven – C Hancox
Echt v Torry Select at Echt – G Cheyne

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Glentanar Reflex at Gourdon – E Taylor
Glendale v Tarves at Maryculter – C Hudson
Insch v Don Athletic at Insch – R Nicolson
Kincorth v Nicols Amateurs at Inverdee – F Baird
West End v Stoneywood Amateurs at Hazlehead – A Lovie

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Bridge of Don at Banchory Park – P Hughes
Formartine United v Newtonhill at Oldmeldrum – S McKenzie
Halliburton v Dyce ITC Hydraulics at Lawsondale – M Parrott

Soccer World Division Two (North)

Bon Accord City v FC Polska at Woodside Complex – G Nelson
Burghmuir v Postal ALC at Strathburn Park, Inverurie – B D’Arcy
AFC Murdos v Newburgh Thistle at Sheddocksley – P Cummings

Soccer World Division Two (East)

Continental v Ellon Thistle at Webster Park – S Middleton
Huntly Amateurs v Feughside at Huntly – R Henderson
Middlefield Wasps v Theologians at Beach Park, Balmedie – I Diamond

Soccer World Division Three

McTeagle v Monymusk at Sheddocksley – P Farquhar
Jesus House v Ferryhill at Inverdee – S Finney

Kick-offs 2.00pm

Sunday 16th August

John Todd Memorial Trophy Final

Cove Thistle v Woodside at Heathryfold – R Henderson; M Smith, A Cook, A Lovie

Kick-off 2.00pm