Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 27th and 29th April

Monday 27th April

Soccer World Premier Division

Kincorth v Westdyke at Kincorth Academy – G Catto
Woodside v Sportsmans Club at Uniconn Park – J Fairley

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Tarves at Bucksburn Academy – Craig Christie
Lads Club Amateurs v Insch at Inverdee – Gary Cheyne

Soccer World Division One (East)

Halliburton v University Strollers at Lawsondale – K Fordyce
Nicolls Amateurs v Bankhead at Denmore – A Lovie
Stoneywood Amateurs v Torry Select at Webster Park – D Hall

Soccer World Division Two (North)

BSFC v Cammachmore at Balgownie – G Nelson
Stonehaven Athletic v Glendale XI at Stonehaven – C Hudson
Westhill v Banchory Amateurs at Westdyke Community Centre – D MacLennan

Soccer World Division Two (East)

Bon Accord City v Bervie Caledonian at Balgownie – S Middleton
Ellon Thistle v Glendale Youth at The Meadows, Ellon – S McKenzie

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Kintore at Sheddocksley – David Mitchell
Auchnagatt Barons v Postal ALC at Auchnagatt – I Innes
Croft Tavern v Westdyce at Northfield – M Smith
Jesus House v Aboyne at Sheddocksley – R Stewart
Middlefield Wasps v McTeagle at Beach Park, Balmedie – Derek Mitchell
Monymusk v Continental at Monymusk – H Sleigh
Sheddocksley v Huntly Amateurs at Sheddocksley – N Quinn
Torry United v Newburgh Thistle at Tullos School – Gary Thomson

Kick-offs 7.00pm

Wednesday 29th April

Soccer World Premier Division

MS United v Sportsmans Club at New Advocates Park – M Teevan
University v Ellon Amateurs at Balgownie – F Baird
Westdyce v Rothie Rovers at Lawsondale –H Sleigh
Woodside v Cove Thistle at Uniconn Park – K Taylor

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Kaimhill United at Bucksburn Academy – I Wright
Dyce ITC Hydraulics v Rattray’s XI at Pitmedden Road, Dyce – A MacLean
Glendale v Echt at Maryculter – A Cook
Granite City v Insch at Potterton – A Lovie
Newtonhill v Great Western United at Newtonhill – I Donaldson
West End v Tarves at Rubislaw – A Barry

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Northern United at Stonehaven – W McLean
Stoneywood Amateurs v Nicolls Amateurs at Webster Park – M Harrow
Torry Select v Halliburton at Tullos School – B Misiak

Soccer World Division Two (North)

BSFC v Stonehaven Athletic at Balgownie – R Watson
University Colts v Westhill at Balgownie – S Finney

Soccer World Division Three

Sheddocksley v McTeagle at Sheddocksley – R Henderson

Kick-offs 7.00pm