Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

North East Memorabilia Advert

Fixtures for 25th and 26th April

Saturday 25th April

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v Westdyke at Stonehaven – M Teevan
Kincorth v Ellon Amateurs at Kincorth Academy – S Middleton
Rothie Rovers v Woodside at Rothienorman – H Sleigh
University v Sportsmans Club at Balgownie – S Inverarity

Soccer World Division One (North)

Dyce ITC Hydraulics v Glendale at Pitmedden Road, Dyce – R Stewart
Echt v Johnshaven Athletic at Echt – I Towe
Great Western United v Kaimhill United at Woodside Complex – Derek Mitchell
Insch v Lads Club Amateurs at Insch – G Catto
Newtonhill v Granite City at Newtonhill – I Donaldson
West End v Beacon Rangers at Inverdee – B Misiak

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Feughside at Stonehaven – W McLean
Alford v Northern United at Alford – R Nicolson
Bankhead v Dee Amateurs at Bucksburn Academy – K Taylor
Blackburn v Grammar FPs at Blackburn – David Mitchell
Halliburton v Stoneywood Amateurs at Lawsondale – C Trainer
Torry Select v University Strollers at Tullos School – I Wright

Soccer World Division Two (North)

Glendale XI v Banchory Amateurs at Sheddocksley – D Hall
Old Aberdonians v Burghmuir at Balgownie – S McKenzie
St Laurence v Westhill at Laurencekirk – A Barry
Theologians v Ferryhill at Hazlehead – D Maclennan
Turriff Thistle v Stonehaven Athletic at Turriff – M Parrott
University Colts v Cammachmore at Balgownie – L Henderson-Thynne

Soccer World Division Two (East)

Ellon Thistle v Kemnay Youth at The Meadows, Ellon – B D’Arcy
FC Polska v Bridge of Don at Inverdee – S Finney
Fintray Thistle v Bervie Caley at Strathburn Park, Inverurie – N Quinn
Glendale Youth v Glentanar Reflex at Northfield – G Cheyne
Highland Hotel v Bon Accord City at Inverdee – F Baird
Scotstown Rovers v Formartine United at Westfield Park – I Innes

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons v Sheddocksley at Auchnagatt – A MacLean
Continental v Croft Tavern at Webster Park – C Hudson
Huntly Amateurs v Torry United at Huntly – A Lovie
Jesus House v Newburgh Thistle at Sheddocksley – K Fordyce
Kintore v Aboyne at Kintore – A Cook
McTeagle v Westdyce at Sheddocksley – S Duff
Middlefield Wasps v Postal ALC at Beach Park, Balmedie – J Fairley
Monymusk v AFC Murdos at Monymusk – P Farquhar

Kick-offs 2.00pm

Sunday 26th April

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy Final

MS United v Cove Thistle at Glenury Park, Stonehaven – M Smith; I Wright, I Towe, David Mitchell

Kick-off 2.00pm