Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 1st to 3rd May

Friday 1st May

Clarks Commercials Barclay Cup Final

Bon Accord City v Bridge of Don at New Advocates Park – J Fairley; D Hall, S Inverarity, A Lovie

Kick-off 6.45pm

Saturday 2nd May

Soccer World Premier Divison

Rothie Rovers v Cove Thistle at Rothienorman – K Taylor
Sportsmans Club v Westdyke at Findon – Derek Mitchell
University v Kincorth at Balgownie – I Diamond
Woodside v RGU at Uniconn Park – G Cheyne

Soccer World Divison One (North)

Dyce ITC Hydraulics v Beacon Rangers at Pitmedden Road, Dyce – I Innes
Glendale v Insch at Maryculter – I Towe
Granite City v Lads Club Amateurs at Potterton – S McKenzie
Johnshaven Athletic v Tarves at Johnshaven – E Taylor
Rattray’s XI v Echt at Heathryfold – D MacLennan
West End v Great Western United at Inverdee – David Mitchell

Soccer World Divison One (East)

Alford v Grammar FP’s at Alford – H Sleigh
Bankhead v Don Athletic at Bucksburn Academy – I Wright
Dee Amateurs v Stoneywood Amateurs at Nicol Park – Gary Thomson
Feughside v Nicolls Amateurs at Feughside – G Catto
Halliburton v Blackburn at Lawsondale – M Harrow
Torry Select v Northern United at Tullos School – A Lovie
University Strollers v AC Mill Inn at Balgownie – S Duff

Soccer World Divison Two (North)

Burghmuir v Theologians at Strathburn Park, Inverurie – C Christie
Cammachmore v Westhill at Newtonhill – I Wright
Glendale XI v Turriff Thistle at Sheddocksley – G Nelson
JS XI v BSFC at Hazlehead – A Maclean
University Colts v Banchory Amateurs at Balgownie – S Finney

Soccer World Divison Two (East)

Bervie Caledonian v Glendale Youth at Gourdon – F Baird
Highland Hotel v Ellon Thistle at Inverdee – B Misiak
Glentanar Reflex v Formartine United at Hazlehead – C Hudson

Soccer World Division Three

Aboyne v Westdyce at Aboyne – D Fleming
Continental v Auchnagatt Barons at Webster Park – D Hall
Huntly Amateurs v Newburgh Thistle at Huntly – R Nicolson
Jesus House v AFC Murdos at Sheddocksley – R Stewart
Monymusk v Croft Tavern at Monymusk – K Fordyce
Postal ALC v Middlefield Wasps at Inverdee – R Watson
Torry United v McTeagle at Inverdee – P Farquhar

Kick-offs 2.00pm

Sunday 3rd May

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy Final

Sheddocksley v Kintore at Glenury Park, Stonehaven – G Nelson; Gary Thomson, K Fordyce, K Taylor

Kick-off 2.00pm