Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 18th and 19th April

Saturday 18th April

Clark Commercials Aberdeen FC Trophy

Semi-Final

Sportsmans Club v Nicolls Amateurs at Balgownie – A Lovie

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Semi-Final

Sheddocksley v Bervie Caledonian at Balgownie – M Smith

Soccer World Premier Division

Great Northern Athletic v Ellon Amateurs at Inverdee – K Taylor
MS United v University at New Advocates Park – I Diamond
RGU v Westdyke at Kaimhill – A Cook
Rothie Rovers v Kincorth at Rothienorman – H Sleigh

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Johnshaven Athletic at Bucksburn Academy – K Fordyce
Granite City v Newtonhill at Potterton – I Innes
Great Western United v Dyce ITC Hydraulics at Wododside Complex – Derek Mitchell
Rattrays XI v Kaimhill United at Heathryfold – N Quinn
Tarves v Glendale at Tarves – A Maclean
West End v Echt at Rubislaw – G Nelson

Soccer World Division One (East)

Don Athletic v Grammar FP’s at Inverdee – M Parrott
Feughside v Dee Amateurs at Feughside – I Towe
Halliburton v Alford at Lawsondale – R Nicolson
Northern United v Bankhead at Inverdee – S Middleton
Stoneywood Amateurs v University Strollers at Webster Park – Gary Thomson
Torry Select v AC Mill Inn at Inverdee – David Mitchell

Soccer World Division Two (North)

Banchory Amateurs v BSFC at Banchory – E Taylor
Cammachmore v Turriff Thistle at Newtonhill – F Baird
JS XI v Burghmuir at Hazlehead – A Barry
Stonehaven Athletic v Ferryhill at Stonehaven – W McLean
Theologians v Glendale XI at Hazlehead – S Finney
Westhill v University Colts at Westdyke Community Centre – D Hall

Soccer World Division Two (East)

Bon Accord City v FC Polska at Balgownie – M Teevan
Bridge Of Don v Kemnay Youth at Hazlehead – I Donaldson
Ellon Thistle v Highland Hotel at The Meadows, Ellon – I Wright
Fintray Thistle v Glendale Youth at Strathburn Park, Inverurie – C Trainer
Formartine United v Scotstown Rovers at Oldmeldrum – C Christie
Torphins v Glentanar Reflex at Kincardine O’Neil – G Catto

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Monymusk at Sheddocksley – C Hudson
Auchnagatt Barons v Huntly Amateurs at Auchnagatt – S McKenzie
Jesus House v Croft Tavern at Sheddocksley – S Duff
McTeagle v Kintore at Sheddocksley – D McLennan
Middlefield Wasps v Newburgh Thistle at Beach Park, Balmedie – B D’Arcy
Postal ALC v Aboyne at Inverdee – G Cheyne
Westdyce v Torry United at Inverdee – B Misiak

Kick-offs 2.00pm

Please note that Hazlehead fixtures are provisional and will be confirmed on Tuesday

Sunday 19th April

Zeus Sportswear North of Scotland Cup Final

Cove Thistle v Woodside at Allan Park, Cove – S McKenzie; M Smith, D MacLennan, G Catto

Kick-off 2.00pm