Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 7th February

Fosters Scottish Amateur Cup

Fourth Round Replay

Stedfast AFC 4 – 2 Ellon Amateurs

Sixth Round

Nicolls Amateurs 0 – 1 Broomhouse
Woodside 1 – 3 Harestanes

Clark Commercials Aberdeen FC Trophy

Second Round

Stoneywood Amateurs P – P Torry Select

Third Round

Echt P – P Cowie Thistle
Formartine United P – P Newtonhill
Kaimhill United 3 – 1 Tarves
Rothie Rovers P – P Feughside
Sportsmans Club 7 – 2 Newburgh Thistle
Westdyke 1 – 2 Bridge of Don (AET)

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Second Round

Croft Tavern 6 – 4 Banchory Amateurs

Third Round

BSFC 2 – 3 Kintore
Glentanar Reflex P – P Turriff United
Huntly Amateurs 0 – 0 Ellon Thistle (AET), Huntly Amateurs won 3-2 on penalties

Edmond Trophy

First Round

Cammachmore P – P Lads Club Amateurs

Clark Commercials Premier Trophy

Quarter-Final

Kincorth 1 – 3 MS United

Clark Commercials Stephen Shield

First Round

Rattray’s XI P – P Great Western United

Clark Commercials Castle Rovers Cup

Quarter-Final

Stonehaven Athletic P – P Westhill

Clark Commercials Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Bon Accord City 1 – 0 Fintray Thistle

Soccer World Premier Division

Cove Thistle 6 – 2 University
Great Northern Athletic 2 – 2 RGU

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers P – P Granite City
Dyce ITC Hydraulics 0 – 1 Insch
West End 0 – 1 Glendale

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn P – P Bankhead
Blackburn P – P Alford
Don Athletic P – P Grammar FP’s
Northern United 2 – 1 Halliburton
University Strollers 0 – 6 Dee Amateurs

Soccer World Division Two (North)

Glendale XI P – P JS XI
St Laurence 6 – 1 University Colts
Theologians P – P Old Aberdonians
Turriff Thistle 1 – 1 JS XI

Soccer World Division Two (East)

FC Polska 1 – 8 Bervie Caley
Kemnay Youth P – P Torphins
Scotstown Rovers 1 – 3 Highland Hotel
Summerhill P – P Glendale Youth

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons P – P Postal ALC
Jesus House P – P Monymusk
McTeagle P – P AFC Murdos
Middlefield Wasps P – P Continental
Torry United 2 – 5 Sheddocksley
Westdyce 4 – 0 Aboyne