Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Results for 10th January

Fosters Scottish Amateur Cup

Fourth Round Replay

Ellon Amateurs P – P Stedfast

Fifth Round

MS United 3 – 4 Glenburn Miners Welfare
Nicolls Amateurs 2 – 1 Duntocher
Woodside 7 – 1 South Camlachie YP

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Third Round

Rattray’s XI 4 – 4 Westhill (AET), Rattray’s XI won 4-3 on penalties

Clark Commercials Aberdeen FC Trophy

Second Round

Sheddocksley 0 – 8 Westdyke
Stoneywood Amateurs P – P Torry Select
Turriff Thistle 3 – 4 Tarves

Third Round

Banchory Amateurs 0 – 5 Grammar FP’s
Dyce ITC Hydraulics 3 – 2 Beacon Rangers
Formartine United A – A Newtonhill
Theologians 2 – 5 Ellon Thistle

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Third Round

Halliburton 2 – 3 Bankhead

Edmond Trophy

First Round

Cammachmore P – P Lads Club Amateurs

Hans Fyfe Trophy

First Round

Bon Accord City 6 – 1 JS XI

Quarter-Final

Summerhill 2 – 1 Torry United

Clark Commercials Premier Trophy

Quarter-Final

Cove Thistle 2 – 4 Sportsmans Club

Clark Commercials Stephen Shield

Quarter-Final

Glendale 6 – 3 Insch

Clark Commercials White Cup

Quarter-Final

Blackburn 2 – 0 Feughside

Clark Commercials Chattan Rovers Cup

Quarter-Final

Kintore 6 – 4 Croft Tavern
Postal ALC 0 – 6 Westdyce

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle 4 – 4 Great Northern Athletic
Kincorth w.o. – scr. University
RGU 3 – 1 Rothie Rovers

Soccer World Division One (North)

Granite City 0 – 7 Echt
Great Western United 2 – 0 Johnshaven Athletic
Kaimhill United 3 – 3 West End

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn 3 – 4 Don Athletic
Alford 0 – 3 Dee Amateurs
Northern United 7 – 2 University Strollers

Soccer World Division Two (North)

BSFC 2 – 2 Glendale
Burghmuir 3 – 4 Stonehaven Athletic
Ferryhill 3 – 4 St Laurence
University Colts 2 – 6 Old Aberdonians

Soccer World Division Two (East)

Bervie Caledonian 0 – 0 Torphins
Bridge of Don 5 – 4 Highland Hotel
FC Polska 4 – 4 Kemnay Youth
Glendale Youth 1 – 2 Fintray Thistle
Glentanar Reflex 3 – 1 Scotstown Rovers

Soccer World Division Three

Aboyne 1 – 3 Monymusk
Auchnagatt Barons P – P Jesus House
Huntly Amateurs 6 – 2 Continental
McTeagle 2 – 5 Middlefield Wasps
Newburgh Thistle 2 – 1 AFC Murdos