Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Results for 20th December

Fosters Scottish Amateur Cup

Fourth Round

Stedfast 2 – 2 Ellon Amateurs

Fourth Round Replay

Strathmiglo 1 – 0 Tarves

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Third Round

Glendale Youth P – P Sheddocksley
Torphins P – P Sportsmans Club
Westhill P – P Rattray’s XI
Woodside 4 – 3 Bon Accord City

Clark Commercials Aberdeen FC Trophy

Second Round

Kintore 4 – 4 Feughside (AET), Feughside won 4-3 on penalties
Stoneywood Amateurs P – P Torry Select

Third Round

Don Athletic 1 – 3 MS United
Kincorth 1 – 1 Cove Thistle (AET), Kincorth won 8-7 on penalties

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Second Round

Nicolls Amateurs 2 – 1 Grammar FP’s

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Third Round

Highland Hotel 2 – 4 Westdyce
Stonehaven Athletic P – P Bridge Of Don

Edmond Trophy

Second Round

Halliburton P – P BSFC
Summerhill scr. – w.o. Glendale XI

Clark Commercials Premier Trophy

First Round

Rothie Rovers P – P Westdyke

Clark Commercials Stephen Shield

Quarter-Final

Glendale P – P Insch

Clark Commercials Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Ellon Thistle P – P Formartine United

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle 3 – 3 RGU
University 2 – 3 Great Northern Athletic

Soccer World Division One (North)

Lads Club Amateurs 1 – 4 Granite City
Newtonhill 2 – 1 Johnshaven Athletic
West End P – P Beacon Rangers

Soccer World Division One (East)

Alford P – P Dee Amateurs
Bankhead w.o. – scr. University Strollers
Blackburn P – P AC Mill Inn

Soccer World Division Two (North)

Ferryhill 1 – 5 Old Aberdonians
JS XI 3 – 2 Cammachmore
Turriff Thistle 2 – 2 Burghmuir
University Colts 3 – 6 St Laurence

Soccer World Division Two (East)

Bervie Caley 9 – 1 Scotstown Rovers
FC Polska 0 – 2 Fintray Thistle

Soccer World Division Three

Aboyne P – P Middlefield Wasps
Newburgh Thistle P – P Croft Tavern
Postal ALC 1 – 4 Continental
Torry United 3 – 2 Auchnagatt Barons