Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Results for 27th and 28th September

Sunday 28th September

Ian Napier Memorial Trophy Final

Rothie Rovers 0 – 4 RGU

Saturday 27th September

Fosters Amateur Scottish Cup

Second Round

Ellon Thistle 3 – 3 AFC Murdos

Clark Commercials Aberdeen FC Trophy

First Round

Glendale XI P – P Bervie Caley

Second Round

Beacon Rangers 4 – 1 Kemnay Youth
Continental 2 – 7 Sportsmans Club
Great Northern Athletic 1 – 4 Echt (AET)
MS United 7 – 5 Highland Hotel

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Second Round

West End 2 – 4 AC Mill Inn (AET)

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

First Round

Cammachmore 3 – 1 JS XI (AET)
Middlefield Wasps 2 – 3 Stonehaven Athletic

Second Round

Postal ALC 3 – 5 Bridge of Don

Clark Commercials Premier Trophy

First Round

Westdyke 3 – 1 Luthermuir (AET)

Clark Commercials White Cup

First Round

Bankhead 5 – 4 Northern United
Nicolls Amateurs 2 – 2 Halliburton (AET), Nicolls Amateurs won 4-2 on penalties
University Strollers 3 – 5 Torry Select

Clark Commercials Castle Rovers Cup

First Round

Westhill 4 – 2 University Colts

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle 0 – 1 Ellon Amateurs
Kincorth 2 – 3 Woodside
University 1 – 5 Cove Thistle

Soccer World Division One (North)

Dyce ITC Hydraulics 1 – 1 Great Western United
Glendale 1 – 3 Granite City
Kaimhill United 1 – 4 Rattrays XI
Lads Club Amateurs 0 – 4 Newtonhill
Tarves 4 – 2 Johnshaven Athletic

Soccer World Division One (East)

Don Athletic 4 – 3 Dee Amateurs
Feughside 1 – 1 Blackburn

Soccer World Division Two (North)

Burghmuir 6 – 2 BSFC
Old Aberdonians 7 – 1 Theologians
St Laurence 3 – 2 Ferryhill
Turriff Thistle 4 – 0 Banchory Amateurs

Soccer World Division Two (East)

Formartine United 4 – 1 Bon Accord City
Glentanar Reflex 2 – 1 Torphins
Scotstown Rovers 3 – 2 Glendale Youth
Summerhill 1 – 3 FC Polska

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons 2 – 1 Aboyne
McTeagle 1 – 4 Huntly Amateurs
Monymusk 1 – 1 Jesus House
Newburgh Thistle 1 – 3 Westdyce
Sheddocksley 5 – 1 Croft Tavern
Torry United 5 – 3 Kintore