Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 19th and 20th April

Saturday 19th April

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy Semi-Final

Cove Thistle v Sportsmans Club at Balgownie – David Mitchell

Colin’s Tyres Association Trophy Quarter-Final

MS United v Cowie Thistle at East End Park – Derek Mitchell

1st Touch Football Premier Division

Feughside v Hazlehead United at Feughside – W Smith
Luthermuir v University at Luthermuir – E Taylor

1st Touch Football Division One (North)

Alford v Turriff Thistle at Alford – G Ross
Bon Accord City v Halliburton at Balgownie – D Forbes
Glendale v Dee Amateurs at Maryculter – A Barry
Great Northern Athletic v Glendale XI at Jamieson Park – R Henderson
Rothie Rovers v Dyce ITC Hydraulics at Rothienorman – C Trainer
Stoneywood Amateurs v Echt at Webster Park – N Quinn
Tarves v Johnshaven Athletic at Tarves – S McKenzie

1st Touch Football Division One (East)

Bervie Caley v Rattrays XI at Gourdon – F Baird
Blackburn v Old Aberdonians at Blackburn – A MacLean
Kaimhill United v Nicolls Amateurs at Kaimhill (Grass) – S Duff
Newtonhill v Highland Hotel at Newtonhill – S Inverarity
RGU v AC Mill Inn at Kaimhill – C Christie

1st Touch Football Division Two (North)

Elllon Thistle v Banchory Amateurs at The Meadows, Ellon – A Cook
Granite City v Newburgh Thistle at Potterton – D Forsyth
Lads Club Amateurs v St Laurence at Lads Club, Woodside – S Finney
Scotstown Rovers v Torry Select at Hazlehead – K Taylor
Stonehaven Athletic v Torry United at Stonehaven – W McLean
Torphins v FC Polska at Kincardine O’Neil – K Fordyce

1st Touch Football Division Two (East)

Byron Amateurs v Trophies International at Northfield – M Smith
Ferryhill v JS XI at Beach Park, Balmedie – I Diamond
Glentanar Reflex v Grammar FPs at Hazlehead – C Hudson
Kemnay Youth v University Strollers at Kemnay – A Lovie
Kintore v Burghmuir at Kintore – D MacLennan
Summerhill v Bankhead at Sheddocksley – D Peers
University Colts v West End at Balgownie – Gary Thomson

1st Touch Football Division Three

AFC Murdos v ARI Thistle at Sheddocksley – G Nelson
Auchnagatt Barons v Theologians at Auchnagatt – TBC
Formartine United v Monymusk at Oldmeldrum – I Wright
Huntly Amateurs v BSFC at Huntly – I Innes
McTeagle v Glendale Youth at Sheddocksley – R Stewart
Postal ALC v Bridge of Don at Lads Club, Woodside – D Montgomery
RAM v Aboyne at Inverdee – D Hall
Westhill v Fintray Thistle at Westdyke Community Centre – C McKay

All kick-offs 2.00pm

Sunday 20th April

Soccer World North of Scotland Cup Semi-Final

Woodside v Kincorth at New Advocates Park – David Mitchell; R Henderson, G Nelson, K Taylor

Kick-off 3.00pm