Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 12th and 13th April

Saturday 12th April

1st Touch Football Premier Division

Hazlehead United v Sportsmans Club at Hazlehead – G Cheyne
Luthermuir v Kincorth at Luthermuir – F Baird
MS United v Beacon Rangers at East End Park – S Inverarity
Westdyke v Woodside at Lawsondale – N Quinn

1st Touch Football Division One (North)

Bon Accord City v Echt at Balgownie – I Innes
Dee Amateurs v Tarves at Inverdee – C McKay
Dyce ITC Hydraulics v Halliburton at Pitmedden Road, Dyce – G Ross
Glendale XI v Stoneywood Amateurs at Sheddocksley – R Stewart
Johnshaven Athletic v Great Northern Athletic at Johnshaven – E Taylor
Rothie Rovers v Alford at Rothienorman – S Middleton

1st Touch Football Division One (East)

Bervie Caley v Nicolls Amateurs at Gourdon – C Hudson
Don Athletic v Blackburn at Jamieson Park – C Christie
Great Western United v Northern United at Woodside Complex – A Cook
Highland Hotel v Kaimhill United at Inverdee – D Peers
Old Aberdonians v Newtonhill at Balgownie – Derek Mitchell
Rattrays XI v AC Mill Inn at Heathryfold – I Donaldson
RGU v Ellon Amateurs at Kaimhill – Gary Thomson

1st Touch Football Division Two (North)

Continental v Granite City at Webster Park – David Mitchell
Ellon Thistle v Stonehaven Athletic at The Meadows, Ellon – K Fordyce
FC Polska v Newburgh Thistle at Inverdee – G Nelson
Lads Club Amateurs v Cammachmore at Lads Club, Woodside – M Parrott
Torphins v St Laurence at Kincardine O’Neil – G Catto
Torry Select v Banchory Amateurs at Inverdee – D Forbes
Torry United v Scotstown Rovers at Sheddocksley – M Smith

1st Touch Football Division Two (East)

Bankhead v Kemnay Youth at Potterton – R Henderson
Glentanar Reflex v Summerhill at Hazlehead – D MacLennan
Kintore v Ferryhill at Kintore – A Lovie
JS XI v West End at Hazlehead – S Duff
Trophies International v Grammar FP’s at Beach Park, Balmedie – B D’Arcy

1st Touch Football Division Three

Aboyne v Glendale Youth at Aboyne – A Barry
ARI Thistle v Fintray Thistle at Inverdee – S Finney
Auchnagatt Barons v Huntly at Auchnagatt – S McKenzie
Bridge of Don v Theologians at Hazlehead – I Wright
BSFC v Westhill at Balgownie – K Taylor
McTeagle v Monymusk at Sheddocksley – A MacLean
Formartine United v AFC Murdos at Oldmeldrum – Greg Thomson

All kick-offs 2.00pm

Sunday 13th April

Soccer World North of Scotland Cup Semi-Final

Cowie Thistle v Cove Thistle at New Advocates Park – R Henderson; A MacLean, David Mitchell, K Taylor – POSTPONED

Kick-off 3.00pm