Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 15th March

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

Quarter-Final

Sportsmans Club v Woodside at Findon – I Donaldson

1st Touch Football Premier Division

Cowie Thistle v Beacon Rangers at Stonehaven – D Fleming
Feughside v MS United at Feughside – W Smith
Hazlehead United v Kincorth at Hazlehead Academy – S Taylor
Insch v Westdyke at Insch – R Nicolson
University v Luthermuir at Hillhead – G Cheyne

1st Touch Football Division One (North)

Dee Amateurs v Echt at Tullos School – Gary Thomson
Glendale v Alford at Maryculter – A Barry
Glendale XI v Bon Accord City at Sheddocksley – C McKay
Halliburton v Tarves at Lawsondale – David Mitchell
Johnshaven Athletic v Dyce ITC Hydraulics at Johnshaven – W McLean
Stoneywood Amateurs v Turriff Thistle at Webster Park – K Taylor

1st Touch Football Division One (East)

Blackburn v Newtonhill at Blackburn – N Quinn
Highland Hotel v Bervie Caley at Inverdee – C Christie
Kaimhill United v Ellon Amateurs at Kaimhill (Grass) – I Diamond
Northern United v AC Mill Inn at Inverdee – R Henderson
Nicoll Amateurs v Old Aberdonians at Denmore Park – A Lovie
Rattrays XI v RGU at Heathryfold – S Inverarity

1st Touch Football Division Two (North)

Cammachmore v Granite City at Newtonhill – E Taylor
Ellon Thistle v Scotstown Rovers at The Meadows, Ellon – I Innes
Lads Club Amateurs v FC Polska at Lads Club, Woodside – S Duff
St Laurence v Newburgh Thistle at Laurencekirk – F Baird
Torphins v Torry United at Kincardine O’Neil – C Trainer
Torry Select v Stonehaven Athletic at Inverdee – I Wright

1st Touch Football Division Two (East)

Bankhead v Grammar FP’s at Potterton – A Cook
Byron Amateurs v Kemnay Youth at Northfield – G Catto
JS XI v Burghmuir at Hazlehead – Derek Mitchell
University Colts v Summerhill at Balgownie – M Smith
University Strollers v Kintore at Balgownie – R Stewart
West End v Glentanar Reflex at Hazlehead – D Forsyth

1st Touch Football Division Three

AFC Murdos v Huntly Amateurs at Sheddocksley – A MacLean
ARI Thistle v Glendale Youth at Inverdee – D MacLennan
Auchnagatt Barons v Formartine United at Auchnagatt – B D’Arcy
Fintray Thistle v Theologians at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
McTeagle v Bridge of Don at Sheddocksley – S Middleton
Monymusk v RAM at Monymusk – M Parrott
Postal ALC v BSFC at Lads Club, Woodside – S Finney
Westhill v Aboyne at Westdyke Community Centre – D Forbes

All kick-offs 2.00pm