Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 21st to 23rd February

Friday 21st February

1st Touch Football Division Three

Fintray Thistle v Aboyne at Strathburn Park, Inverurie – R Nicolson

Kick-off 8.30pm

Saturday 22nd February

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Sportsmans Club v Rothie Rovers at Findon – C Hudson

Colin’s Tyres Association Trophy

Quarter-Final

Woodside v Westdyke at Uniconn Park – D Forsyth

1st Touch Football Premier Division

Beacon Rangers v University at Strathburn Park, Inverurie – David Mitchell
Insch v Cove Thistle at Insch – Derek Mitchell
Kincorth v MS United at Kincorth Academy – A MacLean
Luthermuir v Hazlehead United at Luthermuir – W McLean

1st Touch Football Division One (North)

Alford v Bon Accord City at Alford – S Middleton
Glendale XI v Great Northern Athletic at Sheddocksley – M Harrow
Dyce ITC Hydraulics v Halliburton at Pitmedden Road, Dyce – K Fordyce
Stoneywood Amateurs v Glendale at Webster Park – N Quinn
Echt v Tarves at Echt – I Innes
Turriff Thistle v Dee Amateurs at Turriff – R Nicolson

1st Touch Football Division One (East)

Don Athletic v Northern United at Jamieson Park – R Henderson
Ellon Amateurs v RGU at The Meadows, Ellon – Greg Thomson
Great Western United v Bervie Caley at Woodside Complex – S Inverarity
Kaimhill United v Blackburn at Kaimhill (Grass) – A Lovie
Newtonhill v AC Mill Inn at Newtonhill – W Smith
Rattrays XI v Highland Hotel at Heathryfold – I Donaldson

1st Touch Football Division Two (North)

Banchory Amateurs v FC Polska at Banchory – F Baird
Lads Club Amateurs v Ellon Thistle at Lads Club, Woodside – C Christie
Newburgh Thistle v Cammachmore at Newburgh – G Nelson
Scotstown Rovers v Torphins at Hazlehead – G Catto
Stonehaven Athletic v Granite City at Stonehaven – E Taylor
Torry Select v St Laurence at Inverdee – I Wright
Torry United v Continental at Tullos School – D Fleming

1st Touch Football Division Two (East)

Bankhead v West End at Potterton – I Diamond
Byron Amateurs v JS XI at Northfield – D MacLennan
Grammar FPs v Ferryhill at Rubislaw – A Barry
Burghmuir v Kintore at Burghmuir – C Trainer
Summerhill v University Strollers at Sheddocksley – S Taylor
Trophies International v Kemnay Youth at Beach Park, Balmedie – S McKenzie
University Colts v Glentanar Reflex at Balgownie – B D’Arcy

1st Touch Football Division Three

AFC Murdos v McTeagle at Sheddocksley – M Parrott
ARI Thistle v Westhill at Inverdee – S Finney
Bridge of Don v Formartine United at Westfield Park – A Cook
BSFC v Glendale Youth at Balgownie – S Duff
Monymusk v Postal ALC at Monymusk – C McKay
RAM v Huntly Amateurs at Inverdee – P McEwen
Theologians v Auchnagatt Barons at Hazlehead – K Taylor

All kick-offs 2.00pm

Sunday 23rd February

Edmond Trophy Final

Cowie Thistle v Johnshaven Athletic at Pitmedden – M Smith; TBA, TBA, TBA

Kick-off 2.00pm