Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 15th February

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Quarter-Final

MS United v Cove Thistle at East End Park – S Taylor

1st Touch Football Premier Division

Beacon Rangers v University at Strathburn Park, Inverurie – David Mitchell
Hazlehead United v Sportsmans Club at Hazlehead – I Donaldson
Kincorth v Cowie Thistle at Kincorth Academy – M Smith
Luthermuir v Insch at Luthermuir – F Baird
Westdyke v Woodside at Lawsondale – Derek Mitchell

1st Touch Football Division One (North)

Alford v Bon Accord City at Alford – S Middleton
Great Northern Athletic v Glendale XI at Jamieson Park – M Harrow
Johnshaven Athletic v Dyce ITC Hydraulics at Johnshaven – W McLean
Rothie Rovers v Halliburton at Rothienorman – R Nicolson
Stoneywood Amateurs v Glendale at Webster Park – N Quinn
Tarves v Echt at Tarves – I Innes
Turriff Thistle v Dee Amateurs at Turriff – K Fordyce

1st Touch Football Division One (East)

AC Mill Inn v Ellon Amateurs at Stonehaven – W Smith
Bervie Caley v Highland Hotel at Gourdon – E Taylor
Great Western United v Northern United at Woodside Complex – D Forsyth
Kaimhill United v Blackburn at Kaimhill (Grass) – A Lovie
Nicolls Amateurs v Old Aberdonians at Denmore Park – S Inverarity
RGU v Newtonhill at Kaimhill – P McEwen

1st Touch Football Division Two (North)

Ellon Thistle v Banchory Amateurs at The Meadows, Ellon – Greg Thomson
Lads Club Amateurs v FC Polska at Lads Club, Woodside – C Christie
Newburgh Thistle v Cammachmore at Newburgh – G Nelson
Scotstown Rovers v Torphins at Hazlehead – R Henderson
Stonehaven Athletic v Granite City at Stonehaven – Gary Thomson
Torry Select v St Laurence at Inverdee – I Wright
Torry United v Continental at Tullos School – D Fleming

1st Touch Football Division Two (East)

Bankhead v JS XI at Potterton – I Diamond
Byron Amateurs v West End at Northfield – A Barry
Grammar FPs v Ferryhill at Rubislaw – F Mazzoni
Kintore v Burghmuir at Kintore – C Trainer
Summerhill v University Strollers at Sheddocksley – C Hudson
Trophies International v Kemnay Youth at Beach Park, Balmedie – S McKenzie
University Colts v Glentanar Reflex at Balgownie – B D’Arcy

1st Touch Football Division Three

AFC Murdos v Huntly Amateurs at Sheddocksley – M Parrott
Bridge of Don v Formartine United at Westfield Park – S Duff
BSFC v Glendale Youth at Balgownie – R Stewart
Fintray Thistle v Aboyne at Strathburn Park, Inverurie – A Cook
McTeagle v Monymusk at Sheddocksley – S Finney
Postal ALC v ARI Thistle at Lads Club, Woodside – M Diamond
Theologians v Auchnagatt Barons at Hazlehead – C McKay

All kick-offs 2.00pm