Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 19th and 20th October

Ian Napier Memorial Shield

Final

MS United 4 – 1 Beacon Rangers

Fosters Scottish Amateur Cup

Second Round Replay

Burghmuir 1 – 0 BSFC, Abandoned after 20 minutes due to injury

Soccer World North of Scotland Cup

Second Round

Halliburton 0 – 1 Woodside
Rattrays XI 6 – 4 Great Western United
University 4 – 7 Cowie Thistle

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Byron Amateurs P – P Torry Select

Colin’s Tyres Association Trophy

Third Round

Blackburn P – P Westdyke
Ellon Amateurs 1 – 2 Rothie Rovers

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Third Round

Fintray Thistle 2 – 3 Lads Club Amateurs (AET)

Edmond Trophy

Second Round

Grammar FPs P – P Trophies International

Quarter-Final

Northern United P – P AC Mill Inn

Hans Fyfe Trophy

Semi-Final

Monymusk 1 – 2 Continental (AET)

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

First Round

Luthermuir 4 – 1 Insch

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

Quarter-Final

Stoneywood Amateurs P – P Dee Amateurs
Tarves 6 – 4 Johnshaven Athletic (AET)
Turriff Thistle 1 – 2 Bon Accord City

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

Second Round

Kintore 2 – 3 JS XI

Quarter-Final

West End P – P University Strollers

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

First Round

Granite City P – P Stonehaven Athletic

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

Quarter-Final

Huntly Amateurs 1 – 6 Glendale Youth

1st Touch Football Premier Division

Cove Thistle 5 – 0 Sportsmans Club
Hazlehead United P – P Kincorth

1st Touch Football Division One (North)

Alford 4 – 0 Glendale
Dyce ITC Hydraulics P – P Echt
Glendale XI P – P Great Northern Athletic

1st Touch Football Division One (East)

Bervie Caley 2 – 1 Old Aberdonians
Don Athletic P – P RGU
Nicolls Amateurs 2 – 3 Newtonhill

1st Touch Football Division Two (North)

Cammachmore P – P Torry United
FC Polska P – P Ellon Thistle
Newburgh Thistle 2 – 2 St Laurence
Scotstown Rovers P – P Torphins

1st Touch Football Division Two (East)

Glentanar Reflex P – P Summerhill
Kemnay Youth 0 – 14 Bankhead
University Colts 5 – 4 Ferryhill

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle P – P Auchnagatt Barons
McTeagle P – P AFC Murdos
RAM P – P Aboyne
Theologians P – P Bridge of Don
Westhill 2 – 1 Postal ALC