Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 26th and 29th October

Fosters Scottish Amateur Cup

Second Round Replay

Burghmuir v BSFC at Strathburn Park, Inverurie – I Wright

Soccer World North of Scotland Cup

Second Round

AC Mill Inn v Byron Amateurs at Stonehaven – A Barry
Alford v Glendale XI at Alford – M Harrow
ARI Thistle v Turriff Thistle at Inverdee – K Fordyce
Beacon Rangers v Blackburn at Strathburn Park – I Innes
Bervie Caley v Lads Club Amateurs at Gourdon – K Taylor
Bon Accord City v Tarves at Balgownie – D Forsyth
Cammachmore v Ellon Thistle at Newtonhill – C McKay
Cove Thistle v Westhill at Catto Park – S Middleton
Dyce ITC Hydraulics v Postal ALC at Pitmedden Road, Dyce – R Nicolson
FC Polska v Johnshaven Athletic at Inverdee – S Taylor
Glendale v Bankhead at Maryculter – N Quinn
Glentanar Reflex v Trophies International at Hazlehead – D Montgomery
Grammar FPs v Summerhill at Rubislaw – P Hughes
Granite City v Insch at Potterton – C Hudson
Hazlehead United v Nicolls Amateurs at Hazlehead – A Lovie
JS XI v Fintray Thistle at Hazlehead – S McKenzie
Kaimhill United v Kemnay Youth at Kaimhill (Grass) – David Mitchell
Kincorth v Kintore at Inverdee – G Nelson
Luthermuir v Torry United at Luthermuir – Derek Mitchell
RGU v Scotstown Rovers at Kaimhill – S Duff
Rothie Rovers v Banchory Amateurs at Rothienorman – M Parrott
Stonehaven Athletic v AFC Murdos at Stonehaven – E Taylor
Stoneywood Amateurs v Ellon Amateurs at Webster Park – G Catto
Theologians v MS United at Hazlehead – A Cook
Torry Select v Sportsmans Club at Inverdee – A Henderson
Westdyke v West End at Lawsondale – J Barrowman

Edmond Trophy

Quarter-Final

Cowie Thistle v Torphins at Stonehaven – Gary Thomson

Bowie Cup

Semi-Final

Feughside v Newtonhill at Feughside – A MacLean

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

First Round

Echt v Halliburton at Echt – W Smith

1st Touch Football Premier Division

University v Woodside at Hillhead – G Cheyne

1st Touch Football Division One (North)

Great Northern Athletic v Dee Amateurs at Sheddocksley – R Henderson

1st Touch Football Division One (East)

Rattrays XI v Don Athletic at Heathryfold – S Inverarity
Northern United v Highland Hotel at Inverdee – C Trainer
Old Aberdonians v Great Western United at Balgownie – P McEwan

1st Touch Football Division Two (North)

Newburgh Thistle v Continental at Newburgh – F Baird

1st Touch Football Division Two (East)

University Colts v University Strollers at Balgownie – S Finney

1st Touch Football Division Three

Auchnagatt Barons v Aboyne at Auchnagatt – M Smith
Formartine United v Glendale Youth at Oldmeldrum – Greg Thomson
Huntly Amateurs v Bridge of Don at Huntly – C Christie
Monymusk v McTeagle at Monymusk – D Hall

All kick-offs 2.00pm

Tuesday 29th October

George Stephen Trophy

Midlands AFA v Aberdeenshire AFA at Downfield Dundee

Kick-off 7.30pm