Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 7th September

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

Bervie Caley v McTeagle at Gourdon – W McLean
Fintray Thistle v MS United at Strathburn Park, Inverurie – S Inverarity
Nicolls Amateurs v Newburgh Thistle at Denmore Park – S Finney
Old Aberdonians v Stonehaven Athletic at Inverdee – L Duncan

Third Round

BSFC v Echt at Hazlehead – C Trainer

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Alford v Stoneywood Amateurs at Alford – R Nicolson
Blackburn v Kaimhill United at Blackburn – D Forsyth
Dee Amateurs v Halliburton at Tullos School – D Fleming
Dyce ITC Hydraulics v Johnshaven Athletic at Pitmedden Road, Dyce – M Harrow
Ellon Amateurs v Highland Hotel at The Meadows, Ellon – J McGettrick
Hazlehead United v Cove Thistle at Hazlehead – David Mitchell
Rothie Rovers v Great Western United at Rothienorman – M Smith
Tarves v Glendale at Tarves – I Innes

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Second Round

Auchnagatt Barons v Theologians at Auchnagatt – S McKenzie
Burghmuir v JS XI at Strathburn Park, Inverurie – W Smith
Byron Amateurs v Trophies International at Northfield – D Hall
FC Polska v Cammachmore at Inverdee – S Duff
Ferryhill v Glendale Youth at Beach Park, Balmedie – A Cook
Formartine United v RAM at Oldmeldrum – J Barrowman
Glentanar Reflex v St Laurence at Hazlehead – G Nelson
Lads Club Amateurs v Kemnay Youth at Inverdee – P Hughes
Summerhill v Kintore at Sheddocksley – A Lovie
West End v ARI Thistle at Hazlehead Academy – I Diamond

Barclay Cook Cup

Second Round

Grammar FPs v Bankhead at Rubislaw – D Forbes

1st Touch Football Premier Division

Cowie Thistle v Insch at Stonehaven – I Donaldson
Feughside v Woodside at Feughside – Gary Thomson
Sportsmans Club v Luthermuir at Findon – S Taylor
Westdyke v Beacon Rangers at Lawsondale – K Taylor

1st Touch Football Division One (East)

AC Mill Inn v Rattrays XI at Stoneheaven -C Hudson
Newtonhill v Don Athletic at Newtonhill – A Barry

1st Touch Football Division Two (North)

Banchory Amateurs v Scotstown Rovers at Banchory – K Fordyce
Continental v Torry United at Webster Park – N Quinn
Granite City FCTorry Select at Potterton – R Henderson
Torphins v Ellon Thistle at Torphins – C Christie

1st Touch Football Division Three

Aboyne v Huntly Amateurs at Aboyne – I Wright
AFC Murdos Postal ALC at Sheddocksley – B Misiak
Bridge of Don v Westhill at Westfield Park – Greg Thomson

All kick-offs 2.00pm