Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 24th August

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

First Round

Woodside v AC Mill Inn at Uniconn Park – C Christie

Second Round

Burghmuir v Rothie Rovers at Strathburn Park – C Trainer
FC Polska v Echt at Inverdee – M Smith
Glentanar Reflex v Banchory Amateurs at Hazlehead – J Barrowman

Colin’s Tyres Association Trophy

First Round

Dee Amateurs v Bon Accord City at Tullos School – D Fleming
Ellon Amateurs v Glendale XI at The Meadows, Ellon – Greg Thomson

Colin’s Tyres Dickie Trophy

First Round

Aboyne v AFC Murdos at Aboyne – W McLean

Second Round

Bridge of Don v Torry Select at Westfield Park – I Diamond

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

First Round

Granite City v Stonehaven Athletic at Potterton – S McKenzie
Torry United v Ellon Thistle at Inverdee – S Taylor

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

First Round

Grammar FPs v Trophies International at Monymusk – S Inverarity
Summerhill v Kemnay Youth at Sheddocksley – L Duncan

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

First Round

BSFC v ARI Thistle at Hazlehead – I Donaldson
Postal ALC v Auchnagatt Barons at Inverdee – S Duff
RAM v Formartine United at Inverdee – D Forbes

1st Touch Football Premier Division

Cove Thistle v Hazlehead United at Catto Park – C Hudson
Cowie Thistle v Luthermuir at Stonehaven – M Harrow
Insch v Sportsmans Club v Insch at Insch – K Fordyce
Kincorth v Beacon Rangers at Kincorth Academy – N Quinn
Westdyke v MS United at Lawsondale – Derek Mitchell

1st Touch Football Division One (North)

Dyce ITC Hydraulics v Turriff Thistle at Pitmedden Road, Dyce – W Smith
Glendale v Stoneywood Amateurs at Maryculter – David Mitchell
Great Northern Athletic v Johnshaven Athletic at Hazlehead – C McKay
Tarves v Alford at Tarves – A MacLean

1st Touch Football Division One (East)

Bervie Caley v Great Western United at Gourdon – I Wright
Kaimhill United v Newtonhill at Kaimhill (Grass) – Gary Thomson
Old Aberdonians v Highland Hotel at Inverdee – P Hughes

1st Touch Football Division Two (North)

Continental v Scotstown Rovers at Webster Park – A Cook
Newburgh Thistle v Lads Club Amateurs at Newburgh – D Forsyth
St Laurence v Cammachmore at Laurencekirk – E Taylor

1st Touch Football Division Two (East)

Ferryhill v Bankhead at Sheddocksley – R Henderson
Kintore v JS XI at Kintore – R Nicolson
West End v Byron Amateurs at Hazlehead Academy – K Taylor

1st Touch Football Division Three

Fintray Thistle v Westhill at Strathburn Park, Inverurie – G Ross
Glendale Youth v Theologians at Sheddocksley – G Nelson
McTeagle v Huntly Amateurs at Sheddocksley – S Middleton

All kick-offs 2.00pm