Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 17th August

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

First Round

Aboyne v Newtonhill at Aboyne – G Catto
Ellon Amateurs v Bon Accord City at The Meadows, Ellon – Greg Thomson
Johnshaven Athletic v Cove Thistle at Johnshaven – C Hudson
Kemnay Youth v Luthermuir at Kemnay – R Henderson
Kincorth v Hazlehead United at Inverdee – D Fleming
Trophies International v Bervie Caley at Sheddocksley – S Finney

Colin’s Tyres Association Trophy

First Round

Cowie Thistle v AC Mill Inn at Stonehaven – I Donaldson
Feughside v Westdyke at Feughside – W Smith
Insch v Rothie Rovers at Insch – R Nicolson

Colin’s Tyres Dickie Trophy

First Round

Banchory Amateurs v ARI Thistle at Kincardine O’Neil – M Smith
Continental v Torry Select at Sheddocksley – J Barrowman
FC Polska v Monymusk at Inverdee – P Hughes
Summerhill v Stonehaven Athletic at Sheddocksley – C Christie
Torry United v Ferryhill at Inverdee – A Lovie

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

First Round

Dee Amateurs v Great Northern Athletic at Inverdee – I Wright

Aberdeen Trophy Centre White Cup

First Round

Don Athletic v Highland Hotel at Hazlehead – D Hall

1st Touch Football Premier Division

Beacon Rangers v Woodside at Strathburn Park, Inverurie – M Harrow
Sportsmans Club v MS United at Findon – K Taylor

1st Touch Football Division One (North)

Alford v Glendale XI at Alford – C McKay
Glendale v Tarves at Maryculter – W McLean
Halliburton v Dyce ITC Hydraulics at Lawsondale – David Mitchell
Turriff Thistle v Stoneywood Amateurs at Turriff – I Innes

1st Touch Football Division One (East)

Kaimhill United v Great Western United at Kaimhill (Grass) – A Cook
Northern United v Rattrays XI at Inverdee – S Taylor
Old Aberdonians v Nicolls Amateurs at Sheddocksley – N Quinn

1st Touch Football Division Two (North)

Cammachmore v Lads Club Amateurs at Newtonhill – Gary Thomson
St Laurence v Granite City at Laurencekirk – D Forsyth
Newburgh Thistle v Scotstown Rovers at Newburgh – C Dean

1st Touch Football Division Two (East)

Kintore v Bankhead at Kintore – K Fordyce
Glentannar Reflex v Burghmuir at Hazlehead – L Duncan
Grammar FPs v West End at Hazlehead – G Nelson
JS XI v Byron Amateurs at Hazlehead – C Trainer

1st Touch Football Division Three

Auchnagatt Barons v RAM at Auchnagatt – S McKenzie
Fintray Thistle v Bridge Of Don at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Formartine United v Postal ALC at Oldmeldrum – J McGettrick
Glendale Youth v AFC Murdos at Hazlehead – J Guyan
Huntly Amateurs v Theologians at Huntly – G Ross
Westhill v McTeagle at Hazlehead – S Inverarity

All kick-offs 2.00pm