Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 11th May

1st Touch Football Premier Division

Blackburn v Sportsmans Club at Blackburn – K Taylor
Insch v Echt at Insch – I Wright
Kincorth v University at Kincorth Academy – S Duff
Cove Thistle v Westdyke at Catto Park – I Donaldson
Cowie Thistle v Portlethen United at Stonehaven – D Folganon
Great Western United v Luthermuir at Woodside Complex – D Forsyth

1st Touch Football Division One (North)

Dyce ITC Hydraulics v MS United at Pitmedden Road, Dyce – D McFarlane
Halliburton v Ellon Amateurs at Lawsondale – A MacLean
Kaimhill United v Glendale at Kaimhill (Grass) – G Robertson
Rothie Rovers v Bervie Caley at Rothienorman – C Christie
Stoneywood Amateurs v Feughside at Webster Park – A Lovie

1st Touch Football Division One (East)

Alford v Hazlehead United at Alford – C McKay
Don Athletic v Scotstown Rovers at Westfield Park – A Cook
Glendale XI v Kintore at Sheddocksley – S Taylor
Nicolls v Johnshaven Athletic at Denmore Park – I Innes
Old Aberdonians v Newtonhill at Balgownie – M Harrow
RGU v Beacon Rangers at Kaimhill – A Murphy

1st Touch Football Division Two (North)

Ferryhill v McTeagle at Beach Park, Balmedie – Greg Thomson
Northern United v University Strollers at Inverdee – David Mitchell
St Laurence v Westhill at Laurencekirk – E Taylor
Torry United v Torphins at Tullos School – J Barrowman
Turriff Thistle v Stonehaven Athletic at Turriff – B Fowlie

1st Touch Football Division Two (East)

Banchory v Theologians at Banchory – C Hudson
Camachmore v Ellon Thistle at Newtonhill – A Barry
Great Northern Athletic v Newburgh Thistle at Jamieson Park – A Henderson
Highland Hotel v Trophies International at Inverdee – B D’Arcy
JS XI v Auchnagatt Barons at Hazlehead – Derek Mitchell
Monymusk v Glentanar Reflex at Monymusk – R Henderson

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle v Mugiemoss Youth at Inverdee – S Morrison
Bankhead v Summerhill at Potterton – M Smith
Huntly Amateurs v Bridge of Don at Huntly – G Catto
Kaiser Dons v Granite City at Sheddocksley – G Nelson
Postal ALC v Continental at Lads Club, Woodside – D Fleming
RAM v BSFC at Inverdee – I Towe
Torry Select v Grammar FPs at Inverdee – Gary Thomson

All kick-offs 2.00pm