Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 27th April

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Semi-Final

Cove Thistle v Cowie Thistle at Balgownie – S Duff

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

Semi-Final

Woodside v Great Western United at Uniconn Park – A MacLean

1st Touch Football Premier Division

Blackburn v Kincorth at Blackburn – D Forsyth
Echt v University at Echt – David Mitchell
Insch v Luthermuir at Insch – R Nicolson
Tarves v Westdyke at Tarves – A Murphy

1st Touch Football Division One (North)

Dyce ITC Hydraulics v Stoneywood Amateurs at Pitmedden Road, Dyce – I Innes
Glendale v Rattrays XI at Maryculter – A Barry
Halliburton v Bervie Caley at Lawsondale – M Harrow
Kemnay Youth v Feughside at Kemnay – K Fordyce
Lads Club Amateurs v Rothie Rovers at Lads Club, Woodside – C McKay (Provisional)
MS United v Kaimhill United at East End Park – Derek Mitchell

1st Touch Football Division One (East)

Alford v Nicolls at Alford – G Catto
Glendale XI v Don Athletic at Sheddocksley – W Smith
Kintore v Scotstown Rovers at Kintore – G Robertson
Newtonhill v Hazlehead United at Newtonhill – G Nelson
RGU v Old Aberdonians at Kaimhill – S Morrison
West End v Beacon Rangers at Hazlehead Academy – D Peers

1st Touch Football Division Two (North)

Glendale Youth v Torphins at Lads Club, Woodside – P Gray
McTeagle v Westhill at Sheddocksley – I Wright
Stonehaven Athletic v Ferryhill at Stonehaven – W McLean
Torry United v St Laurence at Tullos School – D Forbes
Turriff Thistle v Northern United at Turriff – B Fowlie
University Strollers v University Colts at Balgownie – I Donaldson

1st Touch Football Division Two (East)

AC Mill Inn v Cammachmore at Stonehaven – E Taylor
Auchnagatt Barons v Highland Hotel at Auchnagatt –D McFarlane
Banchory Amateurs v Newburgh Thistle at Banchory – K Taylor
Burghmuir v Great Northern Athletic at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Ellon Thistle v JS XI at The Meadows, Ellon – Greg Thomson
Glentanar Reflex v Theologians at Hazlehead – S Taylor
Trophies International v Monymusk at Beach Park, Balmedie – D McKenzie

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle v Postal ALC at Inverdee – C Hudson
Bankhead v Grammar FPs at Potterton – A Cook
Bridge of Don v RAM at Westfield Park – B D’Arcy
BSFC v Granite City at Balgownie – C Christie
Kaiser Dons v Huntly Amateurs at Sheddocksley – M Smith
Mugiemoss Youth v FC Polska at Inverdee – D Folganon
Summerhill v Byron at Sheddocksley – A Lovie
Torry Select v Continental at Inverdee – I Towe

All kick-offs 2.00pm