Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 20th and 21st April

Saturday 20th April

Soccer World North of Scotland

Semi-Final

Johnshaven Athletic v RGU at Heathryfold – D McKenzie; G Robertson, D Folganon, I Donaldson

Kick-off 6.00pm

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Cowie Thistle v Great Northern Athletic at Stonehaven – Gary Thomson

Semi-Final

Sportsmans Club v Tarves at Balgownie – C Christie

Colin’s Tyres Association Trophy

Semi-Final

Woodside v Kincorth at Balgownie – K Taylor
Westdyke v Echt at Balgownie – M Smith

1st Touch Football Premier Division

Insch v Great Western United at Insch – B Fowlie
Luthermuir v University at Luthermuir – W McLean
Portlethen United v Blackburn at Nicol Park – D Folganon

1st Touch Football Division One (North)

Dyce ITC Hydraulics v Bervie Caley at Pitmedden Road, Dyce – M Harrow
Ellon Amateurs v Lads Club Amateurs at The Meadows, Ellon – S Taylor
Feughside v Rattrays XI at Feughside – Derek Mitchell
Halliburton v MS United at Lawsondale – I Towe
Kaimhill v Rothie Rovers at Kaimhill (Grass) – M Hance
Stoneywood Amateurs v Glendale at Webster Park – S Morrison

1st Touch Football Division One (East)

Don Athletic v Nicolls at Westfield Park – I Wright
Hazlehead United v Beacon Rangers at Hazlehead – G Robertson
Kintore v Old Aberdonians at Kintore – A Murphy
Scotstown Rovers v Glendale XI at Hazlehead – G Catto
West End v Alford at Hazlehead Academy – David Mitchell

1st Touch Football Division Two (North)

Ferryhill v Northern United at Beach Park, Balmedie – J Barrowman
Glendale Youth v University Strollers at Lads Club, Woodside – B D’Arcy
St Laurence v University Colts at Laurencekirk – E Taylor
Stonehaven Athletic v Westhill at Stonehaven – W Smith
Torphins v Dee Amateurs at Torphins – C McKay
Torry United v Turriff Thistle at Tullos School – S Duff

1st Touch Football Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Cammachmore at Auchnagatt – R Henderson
Burghmuir v Glentanar Reflex at Strathburn Park, Inverurie – P Gray
Highland Hotel v Ellon Thistle at Inverdee – A Lovie
Monymusk v Banchory at Monymusk – K Fordyce
Newburgh Thistle v Trophies International at Newburgh – S McKenzie
Theologians v JS XI at Hazlehead – D Fleming

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle v RAM at Inverdee – N Quinn
BSFC v Postal ALC at Balgownie – A Barry
Byron v Mugiemoss Youth at Jamieson Park – D Forsyth
FC Polska v Bridge of Don at Inverdee – I Innes
Grammar FPs v Fintray Thistle at Rubislaw – A Cook
Granite City v Continental at Potterton – D McFarlane
Summerhill v Bankhead at Sheddocksley – N Quinn
Torry Select v Kaiser Dons at Inverdee – G Nelson

Kick-offs 2.00pm

Sunday 21st April

Soccer World North of Scotland

Semi-Final

Newtonhill v Cove Thistle at Heathryfold – I Donaldson; D McKenzie, D Folganon, G Robertson

Kick-off 2.00pm