Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 17th April

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

Final

Torry United v Northern United at Hillhead – S Taylor; K Fordyce, P Gray, I Wright

Kick-off 7.15pm

1st Touch Football Premier Division

Cove Thistle v Luthermuir at Catto Park – A Murphy
Echt v Portlethen United at Echt – David Mitchell
Great Western United v Blackburn at Woodside Complex – A Cook
Insch v University at Insch – R Nicolson
Kincorth v Cowie Thistle at Kincorth Academy – C McKay
Woodside v Sportsmans Club at Unicomm Park – K Taylor

1st Touch Football Division One (North)

Glendale v MS United at Maryculter – R Henderson
Halliburton v Kaimhill United at Lawsondale – N Quinn
Kemnay Youth v Dyce ITC Hydraulics at Kemnay – Derek Mitchell
Lads Club Amateurs v Feughside at Lads Club, Woodside – G Nelson
Rothie Rovers v Rattrays XI at Rothienorman – G Catto
Stoneywood Amateurs v Bervie Caley at Webster Park – W Smith

1st Touch Football Division One (East)

Beacon Rangers v Newtonhill at Strathburn Park, Inverurie – C Christie
Glendale XI v Alford at Sheddocksley – D Peers
Hazlehead United v Bon Accord City at Hazlehead – M Smith
Johnshaven Athletic v Don Athletic at Johnshaven – W McLean
Scotstown Rovers v Old Aberdonians at Hazlehead – M Harrow
West End v RGU at Hazlehead Academy – A Henderson

1st Touch Football Division Two (North)

Glendale Youth v Torphins at Lads Club, Woodside – M Parrot
Stonehaven Athletic v Ferryhill at Stonehaven – D Forbes
Turriff Thistle v University Colts at Turriff – D Mongomery
Westhill v University Strollers at Westdyke Community Centre – A MacLean

1st Touch Football Division Two (East)

Cammachmore v Glentanar Reflex at Newtonhill – I Towe
JS XI v Great Northern Athletic at Hazlehead – A Lovie
Theologians v Highland Hotel at Hazlehead – D McKenzie
Trophies International v Monymusk at Beach Park, Balmedie – S McKenzie

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle v Postal ALC at Inverdee – D Folganon
Bankhead v Grammar FPs at Potterton – B D’Arcy
Bridge of Don v RAM at Westfield Park – J Guyan
BSFC v Granite City at Balgownie – D Forsyth
Kaiser Dons v Huntly Amateurs at Sheddocksley – A Barry
Mugiemoss Youth v FC Polska at Inverdee – C Hudson
Torry Select v Continental at Inverdee – G Robertson
Summerhill v Byron at Sheddocksley – G Thomson

All league kick-offs 6.45pm