Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 13th April

Soccer World North of Scotland Cup

Quarter-Final

Cove Thistle v Cowie Thistle at Catto Park – S Morrison
Newtonhill v Echt at Newtonhill – C McKay
Johnshaven Athletic v Insch at Johnshaven – G Robertson
RGU v Kincorth at Kaimhill – R Nicolson

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Quarter-Final

Sportsmans Club v MS United at Findon – Gary Thomson

Colin’s Tyres Association Trophy

Quarter-Final

Feughside v Westdyke at Feughside – G Catto

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Semi-Final

Torry United v Granite City at Balgownie – I Towe

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

Quarter-Final

Great Western United v Portlethen United at Woodside Complex – D McKenzie

1st Touch Football Premier Division

University v Blackburn at Hillhead – I Donaldson
Woodside v Luthermuir at Uniconn Park – A Cook

1st Touch Football Division One (North)

Bervie Caley v Ellon Amateurs at Gourdon – C Hudson
Glendale v Rothie Rovers at Maryculter – C Christie
Halliburton v Stoneywood Amateurs at Lawsondale – W Smith
Kaimhill United v Rattrays XI at Kaimhill (Grass) – Derek Mitchell
Lads Club Amateurs v Dyce ITC Hydraulics at Lads Club, Woodside – A Barry

1st Touch Football Division One (East)

Alford v Kintore at Alford – N Quinn
Beacon Rangers v Don Athletic at Strathburn Park, Inverurie – R Henderson
Glendale XI v Bon Accord at Sheddocksley – S Duff
Old Aberdonians v Nicolls at Balgownie – D McFarlane
West End v Scotstown Rovers at Hazlehead – M Smith

1st Touch Football Division Two (North)

Ferryhill v Westhill at Beach Park, Balmedie – I Wright
Glendale Youth v University Colts at Lads Club, Woodside– D Forbes
Northern United v Turriff Thistle at Inverdee – A Murphy
Stonehaven Athletic v St Laurence at Stonehaven – M Harrow
Torphins v McTeagle at Kincardine O’Neil – David Mitchell
University Strollers v Dee Amateurs at Balgownie – D Folganon

1st Touch Football Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Theologians at Auchnagatt – S McKenzie
Banchory Amateurs v Trophies International at Banchory – P Gray
Glentanar Reflex v Newburgh Thistle at Hazlehead – K Taylor
Great Northern Athletic v Cammachmore at Jamieson Park – D Forsyth
Highland Hotel v Burghmuir at Inverdee – G Nelson
JS XI v AC Mill Inn at Hazlehead – K Fordyce
Monymusk v Ellon Thistle at Monymusk – S Middleton

1st Touch Football Division Three

Bankhead v Bridge of Don at Potterton – I Innes
BSFC v Fintray Thistle at Balgownie – B D’Arcy
Continental v Torry Select at Webster Park – J Barrowman
FC Polska v Postal ALC at Inverdee – A Lovie
Grammar FPs v Byron at Rubislaw – A MacLean
Huntly Amateurs v RAM at Huntly – B Fowlie
Kaiser Dons v ARI Thistle at Sheddocksley – S Taylor

All kick-offs 2.00pm