Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 10th April

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

Final

AC Mill Inn v Glentanar Reflex at Hillhead – I Wright; G Nelson, D Forsyth

Kick-off 7.15pm

1st Touch Football Premier Divison

Cowie Thistle v University at Stonehaven – C Hudson
Great Western United v Kincorth at Woodside Complex – J Barrowman
Portlethen United v Luthermuir at Nicol Park – I Towe
Sportsmans Club v Cove Thistle at Findon – K Taylor
Tarves v Insch at Tarves – A Murphy
Westdyke v Blackburn at Lawsondale – M Harrow
Woodside v Echt at Uniconn Park – D McKenzie

1st Touch Football Division One (North)

Ellon Amateurs v Rothie Rovers at The Meadows, Ellon – S McKenzie
Feughside v Bervie Caley at Feughside – David Mitchell
Glendale v Halliburton at Maryculter – Derek Mitchell
Lads Club Amateurs v MS United at Lads Club, Woodside – A Lovie
Rattrays XI v Dyce ITC Hydraulics at Heathryfold – A MacLean
Stoneywood Amateurs v Kaimhill United at Webster Park – G Robertson

1st Touch Football Division One (East)

Alford v Old Aberdonians at Alford – R Nicolson
Beacon Rangers v Bon Accord City at Strathburn Park, Inverurie – D Forbes
Glendale XI v Nicoll Amateurs at Sheddocksley – A Barry
Johnshaven Athletic v West End at Johnshaven – D Fleming
Newtonhill v RGU at Newtonhill – R Henderson
Scotstown Rovers v Kintore at Hazlehead – C Christie

1st Touch Football Division Two (North)

Ferryhill v Stonehaven Athletic at Beach Park, Balmedie – A Henderson
Glendale Youth v Westhill at Lads Club, Woodside – D Hall
Northern United v Torphins at Inverdee – S Duff
St Laurence v Dee Amateurs at Laurencekirk – W McLean
Turriff Thistle v University Strollers at Turriff – B Fowlie
University Colts v Torry United at Balgownie – M Smith

1st Touch Football Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Trophies International at Auchnagatt – Greg Thomson
Banchory v Great Northern Athletic at Banchory – P Gray
Burghmuir v JS XI at Strathburn Park, Inverurie – A Cook
Monymusk v Highland Hotel at Monymusk – W Smith
Newburgh Thistle v Ellon Thistle at Newburgh – B D’Arcy
Theologians v Cammachmore at Hazlehead – S Morrison

1st Touch Football Division Three

FC Polska v Fintray Thistle at Inverdee – S Taylor
Grammar FPs v Huntly Amateurs at Rubislaw – D Folganon
Granite City v Bridge of Don at Potterton – D MacFarlane
Mugiemoss Youth v Bankhead at Inverdee – Gary Thomson
Postal ALC v Byron at Lads Club, Woodside – S Middleton
RAM v ARI Thistle at Inverdee – K Knowles
Summerhill v Continental at Sheddocksley – K Fordyce
Torry Select v BSFC at Inverdee – D Peers

All kick-offs 6.30pm