Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 4th May

1st Touch Football Premier Division

Blackburn v University at Blackburn – D Folganon
Echt v Cove Thistle at Echt – D Fleming
Kincorth v Great Western United at Kincorth Academy – I Wright
Luthermuir v Westdyke at Luthermuir – Gary Thomson
Portlethen United v Insch at Nicol Park – D Montgomery
Tarves v Cowie Thistle at Tarves – S Morrison
Woodside v Sportsmans Club at Unicomm Park – S Duff

1st Touch Football Division One (North)

Bervie Caley v Lads Club Amateurs at Gourdon – C Hudson
Glendale v Dyce ITC Hydraulics at Maryculter – W Smith
Halliburton v Kaimhill United at Lawsondale – R Henderson
Rothie Rovers v Rattrays XI at Rothienorman – N Quinn

1st Touch Football Division One (East)

Beacon Rangers v Kintore at Strathburn Park, Inverurie – K Fordyce
Don Athletic v Bon Accord City at Balgownie – A MacLean
Glendale XI v Old Aberdonians at Sheddocksley – A Barry
Johnshaven Athletic v Alford at Johnshaven – E Taylor
Scotstown Rovers v Newtonhill at Hazlehead – G Nelson
West End v RGU at Hazlehead Academy – Derek Mitchell

1st Touch Football Division Two (North)

Dee Amateurs v University Strollers at Tullos School – M Smith
Glendale Youth v Northern United at Lads Club, Woodside – G Catto
Turriff Thistle v Torry United at Turriff – R Nicolson
University Colts v Torphins at Balgownie – D Forsyth
Westhill v Ferryhill at Westdyke Community Centre – C McKay

1st Touch Football Division Two (East)

AC Mill Inn v Monymusk at Stonehaven – W McLean
Cammachmore v Burghmuir at Newtonhill – D McKenzie
Ellon Thistle v Banchory Amateurs at The Meadows, Ellon – Greg Thomson
Highland Hotel v Glentanar Reflex at Inverdee – M Harrow
Theologians v  Newburgh Thistle at Hazlehead – A Cook
Trophies International v Great Northern Athletic at Beach Park, Balmedie – A Lovie

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle v BSFC at Inverdee – I Innes
Bridge of Don v Byron at Westfield Park – D McFarlane
Continental v Bankhead at Webster Park – I Towe
FC Polska v Kaiser Dons at Inverdee – C Christie
Huntly Amateurs v Summerhill at Huntly – G Robertson
Postal ALC v Granite City at Lads Club, Woodside – B D’Arcy
RAM v Grammar FPs at Inverdee – J Barrowman
Mugiemoss Youth v Torry Select at Inverdee – D Forbes

All kick-offs 2.00pm