Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 23rd March

Soccer World North of Scotland Cup

Fourth Round

Cove Thistle v Newburgh Thistle at Catto Park – K Taylor
Echt v Ferryhill at Echt – S Morrison
Kaimhill United v Cowie Thistle at Kaimhill (Grass) – R Nicolson
Kincorth v Torry United at Kincorth Academy – A Lovie
Kintore v Insch at Kintore – J McGettrick
Newtonhill v Old Aberdonians at Newtonhill – I Wright

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Quarter-Final

Tarves v Luthermuir at Tarves – A Cook

1st Touch Football Premier Division

Blackburn v Sportsmans Club at Blackburn – A MacLean
University v Portlethen United at Balgownie – S Duff
Westdyke v Great Western United at Lawsondale – David Mitchell

1st Touch Football Division One (North)

Glendale v Rattrays XI at Maryculter – R Henderson
Lads Club Amateurs v Bervie Caley at Lads Club, Woodside – W Smith
MS United v Rothie Rovers at East End Park – D Fleming

1st Touch Football Division One (East)

Beacon Rangers v Hazlehead United at Strathburn Park, Inverurie – I Innes
Glendale XI v Don Athletic at Sheddocksley – C Auton
RGU v Johnshaven Athletic at Kaimhill – M Smith
Scotstown Rovers v Nicolls at Hazlehead – D Hall
West End v Alford at Hazlehead Academy – G Catto

1st Touch Football Division Two (North)

Dee Amateurs v Glendale Youth at Tullos School – M Harrow
Northern United v McTeagle at Inverdee – S Taylor
St Laurence v University Colts at Laurencekirk – W McLean
Stonehaven Athletic v Torphins at Stonehaven – C Hudson
University Strollers v Westhill at Balgownie – C Christie

1st Touch Football Division Two (East)

Auchnagatt Barons v JS XI at Auchnagatt – Greg Thomson
Glentanar Reflex v Burghmuir at Hazlehead – A Henderson
Monymusk v Banchory at Monymusk – B D’Arcy
Theologians v Highland Hotel at Hazlehead – I Towe
Trophies International v Cammachmore at Beach Park, Balmedie – D McFarlane

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle v Bankhead at Inverdee – P Gray
Bridge of Don v Fintray Thistle at Westfield Park – D Forsyth
BSFC v Huntly Amateurs at Balgownie – K Fordyce
Byron v FC Polska at Jamieson Park – S Middleton
Grammar FPs v Torry Select at Rubislaw – D Forbes
Granite City v Summerhill at Potterton – S McKenzie
Kaiser Dons v RAM at Sheddocksley – C McKay
Mugiemoss Youth v Continental at Inverdee – D McKenzie

All kick-offs 2.00pm