Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 5th January

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

MS United v Turriff Thistle at East End Park – K Taylor

Third Round

Beacon Rangers v JS XI at Strathburn Park, Inveurie – R Nicolson
Cowie Thistle v Ellon Amateurs at Stonehaven – I Donaldson
Grammar FPs v Great Northern Athletic at Rubislaw – A Barry
Sportsmans Club v AC Mill Inn at Stonehaven – Gary Thomson
Tarves v Blackburn at Tarves – S McKenzie

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Feughside v Kaimhill United at Feughside – M Smith
Westdyke v Don Athletic at Lawsondale – C McKay

Third Round

Insch v Old Aberdonians at Insch – C Christie

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Quarter-Final

Westhill v Ferryhill at Westdyke Community Centre – David Mitchell

Hans Fife Trophy

Quarter-Final

Theologians v Ellon Thistle at The Meadows, Ellon – J McGettrick

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

Quarter-Final

Cove Thistle v Kincorth at Catto Park – I Towe

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Banchory v Cammachmore at Banchory – W McLean

1st Touch Football Premier Division

Echt v Luthermuir at Echt – G Catto
Portlethen United v University at Nicol Park – D Folganon
Woodside v Great Western United at Lochside Park – D Peers

1st Touch Football Division One (North)

Kemnay Youth v Bervie Caley at Kemnay – G Robertson
Rattrays XI v Glendale at Heathryfold – M Harrow
Rothie Rovers v Dyce ITC Hydraulics at Rothienorman – S Middleton
Stoneywood Amateurs v Lads Club Amateurs at Webster Park – C Dean

1st Touch Football Division One (East)

Alford v Scotstown Rovers at Alford – K Fordyce
Bon Accord City v West End at Balgownie – A MacLean
Kintore v Nicolls at Kintore – A Murphy
Newtonhill v Glendale XI at Newtonhill – S Taylor
RGU v Hazlehead United at Kaimhill – A Lovie

1st Touch Football Division Two (North)

Glendale Youth v Dee Amateurs at Lads Club, Woodside – D McFarlane
Mintlaw v Northern United at Mintlaw – I Innes
St Laurence v Torry United at Laurencekirk – C Hudson
Torphins v University Strollers at Kincardine O’Neil – I Wright
University Colts v Stonehaven Athletic at Balgownie – A Henderson

1st Touch Football Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Glentanar Reflex at Auchnagatt – B D’Arcy
Monymusk v Burghmuir at Monymusk – D Forsyth
Newburgh Thistle v Highland Hotel at Newburgh – Greg Thomson

1st Touch Football Division Three

BSFC v FC Polska at Balgownie – G Nelson
Byron v Bridge of Don at Jamieson Park, Woodside – Derek Mitchell
Fintray Thistle v Bankhead at Strathburn Park, Inverurie – S Morrison
Granite City v Torry Select at Potterton – R Henderson
Huntly Amateurs v Summerhill at Huntly – D Robertson

All kick-offs 1.30pm