Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 15th December

Fosters Scottish Amateur Cup

Fourth Round

Firhill United v AC Mill Inn
Loganlea United v Turriff Thistle
Luthermuir v Inverleith at Luthermuir – C Hudson
Rannoch v Trophies International
Westhill v Balmore at Westdyke Community Centre – R Nicolson

Soccer World North of Scotland Cup

First Round

Portlethen United v Granite City at Inverdee – G Nelson

Second Round

Beacon Rangers v ARI Thistle at Strathburn Park, Inverurie –K Fordyce
BSFC v MS United at Balgownie – D Robertson
Byron v Don Athletic at Jamieson Park, Lads Club – I Towe
Cammachmore v Cove Thistle at Catto Park – M Smith
Echt v Bon Accord City at Echt – D Vass
Ellon Amateurs v Insch at The Meadows, Ellon – S Morrison
Ellon Thistle v Kintore at Kintore – A Murphy
Feughside v Dyce ITC Hydraulics at Feughside – S Clark
Fintray Thistle v Newburgh Thistle at Strathburn Park, Inverurie – I Innes
Glendale v Glendale XI at Maryculter – David Mitchell
Glendale Youth v Cowie Thistle at Inverdee – D McKenzie
Great Northern Athletic v Great Western United at Lads Club, Wodside – G Catto
Huntly Amateurs v Summerhill at Huntly – B Fowlie
Johnshaven Athletic v Westdyke at Johnshaven – W McLean
JS XI v Ferryhill at Hazlehead – K Taylor
Kaimhill United v Glentanar Reflex at Kaimhill (Grass) – Gary Thomson
Lads Club Amateurs v Kincorth at Lads Club, Woodside – A MacLean
McTeagle v Bridge of Don at Sheddocksley – Derek Mitchell
Mintlaw v Monymusk at Mintlaw –J McGettrick
Newtonhill v Kemnay Youth at Newtonhill – E Taylor
RGU v Woodside at Kaimhill – S Middleton
Rothie Rovers v Blackburn at Rothienorman – S McKenzie
Sportsmans Club v Rattrays XI at Heathryfold – C Christie
Stoneywood Amateurs v Northern United at Webster Park – C Auton
Tarves v Nicolls at Tarves – I Donaldson
Theologians v Highland Hotel at Hazlehead – D Forsyth
Torphins v Stonehaven Athletic at Kincardine O’Neil – I Wright
University v Dee Amateurs at Balgownie – S Duff

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

Quarter-Final

Torry Select v Postal ALC at Inverdee – D Folganon

1st Touch Football Division One (North)

Halliburton v Bervie Caley at Lawsondale – C Dean

1st Touch Football Division One (East)

Old Aberdonians v Alford at Balgownie – P McEwen
West End v Scotstown Rovers at Hazlehead Academy – A Henderson

1st Touch Football Division Two (North)

Torry United v St Laurence at Tullos School – I Diamond
University Colts v University Strollers at Balgownie – A Barry

1st Touch Football Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Banchory Amateurs at Auchnagatt – Greg Thomson

1st Touch Football Division Three

Bankhead v Continental at Potterton – B D’Arcy
Grammar FPs v Kaiser Dons at Rubislaw – TBC
Mugiemoss Youth v FC Polska at Inverdee – J Guyan

All Kick-offs 1.30pm