Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 3rd November

Fosters Scottish Amateur Cup North Area

Second Round Replay

Blackburn v Glendale at Blackburn – A Barry
Scotstown Rovers v Monymusk at Hazlehead – I Innes

Second Round

Bervie Caley v Cammachmore at Gourdon – C Hudson

Soccer World North of Scotland Cup

First Round

Feughside v FC Polska at Feughside – K Fordyce
Highland Hotel v Torry Select at Inverdee – M Harrow
Insch v West End at Insch – K Taylor
Kincorth v Alford at Kincorth Academy – Derek Mitchell
Mugiemoss Youth v Huntly Amateurs at Inverdee – S Clark
Portlethen United v Granite City at Nicol Park – G Nelson
Westdyke v Halliburton at Lawsondale – D Fleming

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

Grammar FPs v Theologians at Rubislaw – D Peers
Rattrays XI v Hazlehead United at Heathryfold – I Wright

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Old Aberdonians v Glendale XI at Balgownie – Greg Thomson

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Second Round

Bridge of Don v JS XI at Sheddocksley – S Taylor
Northern United v AC Mill Inn at Inverdee – A MacLean
Trophies International v Stonehaven Athletic at Beach Park, Balmedie – S Morrison

Bowie Cup

First Round

Beacon Rangers v Kintore at Strathburn Park, Inverurie – C Christie

Hans Fyfe Trophy

First Round

Continental v Summerhill at Webster Park, Kingswells – W Smith
Glentanar Reflex v Fintray Thistle at Hazlehead – D Folganon

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

Quarter-Final

Kaimhill United v Lads Club Amateurs at Kaimhill (Grass) – David Mitchell

Aberdeen Trophy Centre White Cup

Quarter-Final

Bon Accord City v RGU at Balgownie – S McKenzie

1st Touch Football Premier Division

Luthermuir v Echt at Luthermuir – W McLean
Tarves v Cove Thistle at Tarves – G Ross
University v Great Western United at Hillhead – R Nicolson
Woodside v Cowie Thistle at Lochside Park – G Robertson

1st Touch Football Division One (North)

Dyce ITC Hydraulics v Rothie Rovers at Pitmedden Road, Dyce – M Smith
Ellon Amateurs v Kemnay Youth at The Meadows, Ellon – J McGettrick
MS United v Stoneywood Amateurs at East End Park – G Thomson

1st Touch Football Division One (East)

Don Athletic v Newtonhill at Westfield Park – A Cook
Johnshaven Athletic v Nicolls at Johnshaven – E Taylor

1st Touch Football Division Two (North)

Mintlaw v University Strollers at Mintlaw – M Webster
Torphins v University Colts at Kincardine O’Neil – C McKay
Torry United v Dee Amateurs at Tullos School – R Henderson
Turriff Thistle v St Laurence at Turriff – G Catto
Westhill v Ferryhill at Westdyke Community Centre – K Knowles

1st Touch Football Division Two (East)

Burghmuir v Banchory at Strathburn Park, Inverurie – D Forsyth
Great Northern Athletic v Ellon Thistle at Jamieson Park, Lads Club – C Deans
Newburgh Thistle v Auchnagatt Barons at Newburgh – A Murphy

1st Touch Football Division Three

Bankhead v Postal ALC at Potterton – D McFarlane
BSFC v Byron Amateurs at Balgownie – B D’Arcy
RAM v Kaiser Dons at Inverdee – I Towe

All kick-offs 2.00pm