Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 1st September

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

First Round

Cammachmore 1 – 3 Turriff Thistle
Don Athletic 4 – 5 Luthermuir
Rothie Rovers 7 – 0 Torphins
St Laurence 1 – 4 Highland Hotel

Colin’s Tyres Association Trophy

First Round

Bon Accord City P – P Great Western United
Old Aberdonians 3 – 0 Stoneywood Amateurs

Colin’s Tyres Dickie Trophy

First Round

Banchory Amateurs 1 – 8 Great Northern Athletic
JS XI 3 – 2 Dee Amateurs
Northern United 4 – 0 Monymusk

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

First Round

Sportsmans Club 1 – 3 Echt

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

First Round

Kaimhill United 3 – 1 Rattrays XI

Aberdeen Trophy Centre White Cup

First Round

Kintore 0 – 4 Beacon Rangers

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

First Round

Glentanar Reflex 4 – 1 Theologians

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

Second Round

Torry Select P – P Huntly Amateurs

1st Touch Football Premier Division

Blackburn 2 – 3 Cowie Thistle
Tarves 2 – 2 Portlethen United
Westdyke 3 – 4 Cove Thistle
Woodside P – P Insch

1st Touch Football Division One (North)

Dyce ITC Hydraulics 1 – 1 Halliburton
Feughside 3 – 1 MS United
Kemnay Youth 0 – 1 Glendale
Lads Club Amateurs 0 – 4 Ellon Amateurs

1st Touch Football Division One (East)

Glendale XI 3 – 4 Newtonhill
Johnshaven Athletic A – A Nicolls
Scotstown Rovers 4 – 2 Alford
West End 2 – 4 Hazlehead United

1st Touch Football Division Two (North)

McTeagle 2 – 3 Ferryhill
Stonehaven Athletic P – P Torry United
Westhill 1 – 3 Glendale Youth

1st Touch Football Division Two (East)

Auchnagatt Barons 1 – 6 AC Mill Inn
Ellon Thistle 0 – 1 Burghmuir
Trophies International 0 – 1 Newburgh Thistle

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle 2 – 2 Fintray Thistle
Bankhead 4 – 2 Kaiser Dons
Bridge of Don 2 – 4 FC Polska
Byron 4 – 0 Grammar FPs
Continental 0 – 1 Granite City
Mugiemoss Youth 1 – 3 RAM
Summerhill 3 – 3 Postal ALC