Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Latest Cup Draws

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

AC Mill Inn v Great Western United
Alford v Torry Select
Banchory v Summerhill
Bankhead v Insch
Beacon Rangers v Ferryhill
Bervie Caley v Old Aberdonians
Blackburn v Mintlaw
Bridge of Don v Feughside
BSFC v Scotstown Rovers
Burghmuir v Byron
Echt v Dee Amateurs
Glendale v University
Glendale XI v ARI Thistle
Grammar FPs v Theologians
Granite City v Fintray Thistle
Great Northern Athletic v FC Polska
Halliburton v Cowie Thistle
Johnshaven Athletic v Glentanar Reflex
JS XI v Northern United
Kaimhill United v Highland Hotel
Kincorth v Dyce ITC Hydraulics
Kintore v Cove Thistle
Luthermuir v McTeagle
Monymusk v Sportsmans Club
MS United v Turriff Thistle
Newburgh Thistle v Tarves
Newtonhill v Ellon Amateurs
Nicolls v Lads Club Amateurs
Postal ALC v West End
Rattrays XI v Hazlehead United
Rothie Rovers v Bon Accord City
Stoneywood Amateurs v Mugiemoss Youth

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Bervie Caley v West End
Blackburn v Luthermuir
Cowie Thistle v Rothie Rovers
Echt v Nicolls
Ellon Amateurs v Kincorth
Feughside v Kaimhill United
Great Western United v Scotstown Rovers
Halliburton v Rattrays XI
Hazlehead United v Alford
Johnshaven Athletic v MS United
Old Aberdonians v Glendale XI
Portlethen United v Newtonhill
Sportsmans Club v Cove Thistle
Tarves v Insch
Westdyke v Don Athletic
Woodside v Kemnay Youth

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Second Round

Bankhead v Mugiemoss Youth
Bridge of Don v JS XI
Burghmuir v Cammachmore
Ferryhill v Auchnagatt Barons
Grammar FPs v Postal ALC
Glendale Youth v FC Polska
Great Northern Athletic v ARI Thistle
Highland Hotel v Byron
Kaiser Dons v Westhill
Northern United v AC Mill Inn
RAM v Huntly Amateurs
Turriff Thistle v Granite City
Torphins v St Laurence
Torry Select v McTeagle
Torry United v Mintlaw
Trophies International v Stonehaven Athletic

Edmond Trophy

First Round

Kaiser Dons v Stonehaven Athletic
Portlethen United v Auchnagatt Barons
Westhill v Torphins

Second Round

Don Athletic v Torry United
Glendale Youth v Ellon Thistle
Huntly Amateurs v Kaiser Dons or Stonehaven Athletic
RAM v Portlethen United or Auchnagatt Barons
St Laurence v Woodside
Trophies International v Continental
Westdyke v Kemnay Youth
Westhill or Torphins v Cammachmore

Bowie Cup

First Round

Beacon Rangers v Kintore
Bon Accord City v Dyce ITC Hydraulics
Glendale v Stoneywood Amateurs

Semi-Finals

Beacon Rangers or Kintore v Glendale or Stoneywood Amateurs
Lads Club Amateurs v Bon Accord City or Dyce ITC Hydraulics

Hans Fyfe Trophy

First Round

Continental v Summerhill
Glentanar Reflex v Fintray Thistle
Monymusk v Dee Amateurs

Quarter-Finals

Banchory v BSFC
Continental or Summerhill FC v Monymusk or Dee Amateurs
Glentanar Reflex or Fintray Thistle v Newburgh Thistle
Theologians v Ellon Thistle

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

Quarter-Finals

Cove Thistle v Kincorth
Great Western United v Portlethen United
Luthermuir v Blackburn
Woodside v Echt

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

Quarter-Finals

Halliburton v Glendale
Kaimhill United v Lads Club Amateurs
Kemnay Youth v Mearns United or Dyce ITC Hydraulics
Rothie Rovers v Feughside

Aberdeen Trophy Centre White Cup

Quarter-Finals

Beacon Rangers v Nicolls
Bon Accord City v RGU or Hazlehead United
Glendale XI v Johnshaven Athletic
West End v Old Aberdonians

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

Quarter-Finals

Glendale Youth v Torry United
St Laurence or University Colts v Torphins or Stonehaven Athletic
Turriff Thistle v University Strollers
Westhill v Northern United

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

Quarter-Finals

Bankhead v Cammachmore
Glentanar Reflex v Burghmuir
JS XI v AC Mill Inn
Trophies International v Highland Hotel or Newburgh Thistle

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

Quarter-Finals

Bridge of Don v BSFC
Fintray Thistle v Summerhill or RAM
Granite City v Byron
Torry Select or Huntly Amateurs v Postal ALC