Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 22nd and 25th September

Saturday 22nd September

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

Monymusk v Sportsmans Club at Monymusk – Derek Mitchell

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

First Round

Torphins v Stonehaven Athletic at Kincardine O’Neil – A Barry

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

First Round

Summerhill v RAM at Sheddocksley – G Nelson

1st Touch Football Premier Division

Cove Thistle v Blackburn at Catto Park – S Morrison
Echt v Woodside at Echt – K Taylor
Great Western United v Tarves at Woodside Complex – A Lovie
Kincorth v Westdyke at Kincorth Academy – David Mitchell
Luthermuir v Cowie Thistle at Luthermuir – W McLean

1st Touch Football Division One (North)

Ellon Amateurs v Bervie Caley at The Meadows, Ellon – Greg Thomson
Glendale v Feughside at Maryculter – S Clark
Halliburton v Lads Club Amateurs at Lawsondale – M Harrow
MS United v Dyce ITC Hydraulics at East End Park – C Dean
Rothie Rovers v Kaimhill United at Rothienorman –E Coutts
Stoneywood Amateurs v Kemnay Youth at Webster Park, Kingswells – S Taylor

1st Touch Football Division One (East)

Alford v Bon Accord City at Alford – I Wright
Glendale XI v Beacon Rangers at Sheddocksley – C Christie
Hazlehead United v Newtonhill at Hazlehead Academy – A Henderson
Johnshaven Athletic v Scotstown Rovers at Johnshaven – E Taylor
Nicolls v West End at Denmore Park – D McFarlane
Old Aberdonians v Kintore at Inverdee – Gary Thomson

1st Touch Football Division Two (North)

Dee Amateurs v Westhill at Inverdee – R Henderson
Ferryhill v Glendale Youth at Beach Park, Balmedie – B D’Arcy
McTeagle v St Laurence at Sheddocksley – D Peers
Northern United v Torry United at Kaimhill (Grass) – A Cook
Turriff Thistle v Mintlaw at Turriff – K Fordyce

1st Touch Football Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Great Northern Athletic at Auchnagatt – J McGettrick
Banchory v Burghmuir at Banchory – I Donaldson
Cammachmore v Trophies International at Newtonhill – D Folganon
Glentanar Reflex v Ellon Thistle at Hazlehead – J Guyan
Highland Hotel v JS XI at Inverdee – C Hudson
Theologians v AC Mill Inn at Hazlehead – J Barrowman

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle v Granite City at Inverdee – S Inverarity
Bankhead v BSFC at Potterton – S McKenzie
Bridge of Don v Torry Select at Westfield Park – A Murphy
Byron v Continental at Jamieson Park, Lads club – C McKay
Grammar FPs v FC Polska at Rubislaw – D Forsyth
Huntly Amateurs v Kaiser Dons at Huntly – G Ross
Mugiemoss Youth v Postal ALC at Inverdee – I Innes

All kick-offs 2.00pm

Tuesday 25th September

George Stephen Trophy

Aberdeenshire AFA v Midlands AFA at Lochside Park – S Taylor; D. McFarlane, G Nelson

Kick-off 7.30pm